- PRZYGOTOWANIA DO RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2005/2006 -

"RUSEK" ZOSTAJE W ORLĘTACH, "WIĆKA" ODCHODZI !!! (05.08.2005)

Jeszcze kilka dni temu na 90 procent było pewne, że Piotrek Ruszkul wyląduje w pierwszoligowej Arce Gdynia, jednak wczoraj działacze tego klubu zmienili zdanie i napastnik Orląt pozostaje w Reszlu.

Wcześniej o "Ruska" zabiegało wiele innych drużyn m. in. Jeziorak Iława, Cracovia Kraków, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, czy DKS Dobre Miasto, jednak żaden z tych klubów nie przedstawił korzystnej oferty, która zadowalałaby zarówno samego zawodnika, jak i reszelski zespół.

Tym samym Najlepszy Piłkarz i Najlepszy Strzelec Orląt dwóch poprzednich sezonów oraz Król Strzelców IV ligi w sezonie 2004/2005 przez najbliższy rok będzie grał w jego rodzimym, reszelskim klubie. Oby startujący jutro sezon 2005/2006 był dla tego piłkarza równie udany, jak poprzedni...

Z Orląt odszedł natomiast inny z napastników, Marcin Wiciński, piłkarz, który przez ostatnie sezony reprezentował barwy tego klubu zdobywając dla niego kilkadziesiąt bramek. Zespołem, który zapragnął mieć go w swoich szeregach okazał się czwartoligowy Warmiak Łukta.

Niebawem postaram się zamieścić na stronie pełną karierę "Wićki", a tymczasem życzę mu powodzenia w nowym klubie i oby strzelał w nim mnóstwo goli (tylko nie Orlętom, hehe).FINAŁ KRAJOWY "REGIONS CUP UEFA" - PODSUMOWANIE (02.08.2005) Źródło: mks-korsze.w.interia.pl

W finałowym turnieju "Regions Cup" reprezentacja warmińsko-mazurska z Piotrkiem Ruszkulem w składzie zajęła drugie miejsce. Napastnik Orląt w meczach z Dolnośląskim ZPN i Podkarpackim ZPN wybiegł w podstawowym składzie zaliczając pełne 90 minut natomiast w spotkaniu z kadrą województwa kujawsko-pomorskiego pojawił się na boisku dopiero w 46 minucie zastępując Piotrka Trafarskiego.

Kadra Warmii i Mazur wywalczyła 5 punktów lecz było to zbyt mało, by zająć pierwsze miejsce. W finałowych meczach podopieczni Jerzego Budziłka zdobyli 5 bramek, z czego jedną strzelił "Rusek". Reszelski piłkarz trafił do siatki z Podkarpackim ZPN na 3-0, a wcześniej asystował przy drugim golu Piotrka Trafarskiego, a także brał udział w akcji, po której czwartego gola dla zespołu zdobył Harmaciński.

Myślę, że był to bardzo udany występ wychowanka Orląt i wszyscy Ci, którzy widzieli go w akcji z pewnością to potwierdzą. Z resztą cały zespół według mnie zagrał elegancko i szkoda tylko, że w dwóch pierwszych meczach nie udało mu się odnieść zwycięstwa, bo dzięki niemu nasza reprezentacja awansowałaby do przyszłorocznych europejskich rozgrywek.

Wyniki meczów:

Podkarpacki ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 1:3 (Dariusz Węgiel 20 - Maciej Grzybowski 75, Jakub Kujawka 80, Radosław Fedorowski 87)

Warmińsko-Mazurski ZPN - Dolnośląski ZPN 0:0

Warmińsko-Mazurski ZPN: Wojtczak - Lipowski (20 Perkowski), Koprucki, Kulpaka, Krauze, Drzystek (70 Gagat), Jędrychowski, Kalinowski (46 Harmaciński), Trafarski (46 Ogrodowczyk), Ruszkul.

Dolnośląski ZPN: Waśkiewicz - Kraus (38 Zieliński), Szczepek, Szymczak, Góral, Krygier, Nowak, Sikorski (55 Gajos), Gancarczyk, Ochmański (78 Rudyk), Piech.

żółte kartki: Piotr Ruszkul, Michał Kraszewski (Warmińsko-Mazurski ZPN), Grzegorz Zieliński (Dolnośląski ZPN)

Podkarpacki ZPN - Dolnośląski ZPN 0:1 (Arkadiusz Piech 20)

Kujawsko-Pomorski ZPN - Warmińsko-Mazurskim ZPN 1:1 (Piotr Trafarski 23 - Marcin Baranowski 80)

Kujawsko-Pomorski ZPN: Polowczyk - Mysior, Pawlicki (75, Iżmanowski), Grzybowski, Baranowski (87, Wiśniewski), Malerowicz, Skierkowski, Fedorowski (46, Kujawka), Jankowski (60, Świątczak), Sękowski, Skosogorienko

Warmińsko-Mazurski ZPN: Wojtczak - Kulpaka, Kraszewski, Koprucki, Perkowski, Krauze, Drzystek (83, Gagat), Jończak (46, Jędrychowski), Harmaciński (58, Kalinowski), Ogrodowczyk, Trafarski (46, Ruszkul)

Warmińsko-Mazurski ZPN - Podkarpacki ZPN 4:0 (Trafarski (2), Ruszkul, Harmaciński)

Warmińsko-Mazurski ZPN: Wojtczak - Drzystek, Koprucki, Kraszewski, Harmaciński, Jędrychowski (85 Sokołowski), Krauze, Trafarski (67 Jończak), Kalinowski, Ogrodowczyk, Ruszkul

Podkarpacki ZPN: Wilczyński - Pieta, Gaca, Łukacz (46 Pańczak), Kleinschmidt, Juszkiewicz, Kantor, Leśniowski, Pęgiel(46 Zołotar), Kędzior (75 Mroczek), Nikody (85 Cupryś)

Kujawsko-Pomorski ZPN - Dolnośląski ZPN 2:4 (Pawlicki, Kujawka - Ochmański (2), Matyja, Partyka)

Tabela:

1. DOLNOŚLĄSKI ZPN 3 7 5-2
2. WARMIŃSKO-MAZURSKI ZPN 3 5 5-1
3. KUJAWSKO-POMORSKI ZPN 3 4 6-6
4. PODKARPACKI ZPN 3 0 1-8

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Piotr Trafarski (Warmińsko-Mazurski ZPN). W opinii trenerów najlepszym zawodnikiem był Łukasz Ochmański (Dolnośląski ZPN), a bramkarzem Mariusz Wojtczak (Warmińsko-Mazurski ZPN).

Dolnośląski ZPN będzie reprezentował nasz kraj w przyszłym roku rozgrywkach strefowych organizowanych przez UEFA.ORLĘTA - WARMIANKA BĘSIA 4:1 (30.07.2005)

Gole: 1-0 Wojciech Jałoszewski, 2-0 Antoni Bondar, 3-0 Antoni Bondar (karny), 4-0 Gaspar Jaśkiewicz

Orlęta: K. Węcławek; P. Przybylski, M. Ślązak, A. Wata, P. Ziółkowski, G. Jaśkiewicz, W. Jałoszewski, A. Bondar, M. Uglarenko, A. Giziński, K. Fiedorowicz.FINAŁ KRAJOWY "REGIONS CUP UEFA" W RESZLU (23.07.2005) Źródło: mks-korsze.w.interia.pl

W dniach 26-30 lipca 2005 r. odbędzie się V Finał Krajowego Pucharu Regionów "Region's CUP UEFA". Pomyślnie pierwszy etap eliminacji przeszła drużyna z Warmii i Mazury złożona z najzdolniejszych piłkarzy IV ligi (do 23 lat).

Zespół prowadzony przez Jerzego Budziłka i Zbigniewa Wodniaka wygrał turniej z udziałem ekip Mazowsza, Łodzi i Podlasia i awansował do krajowego finału.

Oprócz kadry warmińsko-mazurskiej do finału awansowały reprezentacje czterech województw: dolnośląskiego, podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego. Wszystkie cztery zespoły od środy 27 do soboty 30 lipca rozegrają między sobą mecze na boiskach w Reszlu, Kętrzynie i Korszach, gdzie będą walczyć o pierwsze miejsce premiowane grą w eliminacjach europejskich.

Region's Cup jest rozgrywany w systemie dwuletnim. W tym roku zakończą się eliminacje krajowe, a w przyszłym odbędą się eliminacje europejskie.

Na stadionie w Reszlu zostaną rozegrane dwa mecze: pierwszy z nich w czwartek 28 lipca o 17-tej (Podkarpacki ZPN - Dolnośląski ZPN), drugi w sobotę 30 lipca o 11-tej (Warmińsko-Mazurski ZPN - Podkarpacki ZPN).

Dla nas będzie to o tyle ważne wydarzenie, gdyż w kadrze naszego województwa wystąpi Najlepszy Piłkarz Orląt dwóch ostatnich sezonów i jednocześnie Król Strzelców IV ligi w sezonie 2004/2005 (26 bramek), Piotr Ruszkul. Kto wie, czy nie będzie to ostatnia okazja do tego, by zobaczyć tego zawodnika w akcji na reszelskim boisku, gdyż prawdopodobnie opuści on Orlęta. Pytanie tylko, do jakiego klubu trafi?

Wiadomo, że interesowały się nim takie zespoły jak pierwszoligowa Arka Gdynia czy Cracovia, a także III-ligowy Jeziorak i jak na razie jest pewne, że ani w Krakowie, ani w Iławie wychowanek Orląt nie zagra. Ostatnio "Rusek" był na testach w Gdyni, ale nie otrzymałem żadnych informacji potwierdzających jego transfer do tego klubu, więc i tam pewnie się nie udało. Póki co sprawa jego transferu do innego klubu jest nadal otwarta i miejmy nadzieję, że najbliższe dni dadzą odpowiedź na to, gdzie piłkarz ten zagra w przyszłym sezonie.

Terminarz gier Finału "Region's Cup UEFA"

I dzień 27 lipca, godz. 17.00

Korsze: Podkarpacki ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN
Kętrzyn: Dolnośląski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN

II dzień 28 lipca, godz. 17.00

Reszel: Podkarpacki ZPN - Dolnośląski ZPN
Korsze: Kujawsko-Pomorski ZPN - Warmińsko–Mazurski ZPN

III dzień 29 lipca

przerwa: Wycieczka Gierłoż - Święta Lipka

IV dzień 30 lipca

Reszel (godz. 11.00): Warmińsko-Mazurski ZPN - Podkarpacki ZPN
Kętrzyn (godz. 12.00): Kujawsko-Pomorski ZPN - Dolnośląski ZPN

Zakończenie Turnieju odbędzie się w Kętrzynie o godz. 14.00.ORLĘTA GROMIĄ KORSZE 13:1 !!! (23.07.2005) Źródło: J. Pieniak

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał, ale w dzisiejszym meczu z Korszami podopieczni Romana Uglarenko pokazali to na co ich stać aplikując przeciwnikowi aż trzynaście goli.

Po trzy trafnienia zaliczyli Piotr Ruszkul, którego piłkarska przyszłość jak na razie nie jest znana, a także Wojciech Jałoszewski powracający do doskonałej formy. Dwukrotnie sposób na bramkarza gości znalazł też Paweł Bieluń, a po jednym golu zdobyli Kamil Fiedorowicz, Antoni Bondar, Karol Wypyszczak, P. Matauszek i Gaspar Jaśkiewicz.

W meczu z Korszami zadebiutowało dwóch młodych piłkarzy grających dotychczas w Juniorach Młodszych Orlika: bramkarz Karol Węcławek przymierzany na zastępcę Andrzeja Wysockiego oraz obrońca Paweł Przybylski.

Gole: 1-0 Bieluń (13'), 2-0 Fiedorowicz (25'), 3-0 Bondar (28'), 4-0 Ruszkul (30'), 4-1 Bednarczyk (33'), 5-1 Bieluń (41'), 6-1 Ruszkul (54'), 7-1 W. Jałoszewski (56'), 8-1 Ruszkul (58'), 9-1 W. Jałoszewski (59'), 10-1 K. Wypyszczak (62'), 11-1 W. Jałoszewski (78'), 12-1 P. Matauszek (82'), 13-1 G. Jaśkiewicz (84')

Orlęta: K. Węcławek; P. Przybylski, A. Romańczyk, A. Wata, P. Bieluń, W. Jałoszewski, A. Bondar, G. Jaśkiewicz, P. Matauszek, P. Ruszkul, K. Fiedorowicz.NOWY ZARZĄD ORLĄT WYBRANY (23.07.2005) Źródło: J. Pieniak

Walne zebranie, które odbyło się 22 lipca wyłoniło nowy Zarząd Klubu KS Orlęta w składzie:

Prezes: Jarosław Pieniak

V-ce prezesi: Andrzej Pietrzak i Andrzej Rezanko

Skarbnik: Marek Prusinowski

Członkowie zarządu: Roman Uglarenko, Antoni Bondar oraz jeden z przedstawicieli firmy REMA S.A.

Trener: Roman Uglarenko

Kierownik drużyny: Henryk GołębiewskiSPARING Z GRANICĄ (20.07.2005) Źródło: J. Pieniak

W trzecim meczu kontrolnym Orlęta wygrały z Granicą Kętrzyn, 2-0. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Gaspar Jaśkiewicz.

Skład Orląt: A. Wysocki, K. Królik, K. Wypyszczak, A. Romańczyk, W. Rokicki, A. Bondar, W. Jałoszewski (P. Bieluń), B. Bogdaniuk, P. Matauszek, M. Wiciński (K. Fiedorowicz), G. Jaśkiewicz.

Nowe twarze:

- Krzysztof Królik i Kamil Fiedorowicz to wychowankowie klubu, którzy w ostatnim czasie grali w Juniorach Starszych

- Bartłomiej Bogdaniuk - urodzony w 1984 roku; wychowanek Warmianki Bęsia; grał w Orlętach przez jeden rok debiutując w sezonie 2003/2004; występował przeważnie na pozycji prawego pomocnika; strzelił dla Reszelan cztery gole: trzy w lidze i jeden w Wojewódzkim Pucharze Polski.KOLEJNE WIEŚCI Z KLUBU (16.07.2005) Źródło: Roman

Orlęta w pierwszym sparingu rozegranym 13 lipca zremisowały z Mrągowią Mrągowo, 2-2, w drugim natomiast pokonały Tęczę Biskupiec aż 6-0. Szczegółów z meczów niestety brak.

Piotr Ruszkul był o krok od prześcia do Jezioraka Iława, ale z włodarzami tego klubu nie "dogałał" się w sprawie kontraktu. Na razie nie ma jednak co płakać, gdyż w niedzielę, 17 lipca piłkarz ten jedzie na testy do Arki Gdynia i kto wie, co z tego wyniknie. Mam nadzieję, że już niebawem "Rusek" znajdzie nowego pracodawcę.CO W ORLĘTACH, CO Z "RUSKIEM" ? (13.07.2005) Źródło: J. Pieniak

Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu nie przyniosło efektu, gdyż nowy Zarząd nie został wybrany. Ustalono nową datę Walnego Zebrania Klubu na 22 lipca (piątek) godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Do tego czasu prowadzone będą rozmowy z nowymi osobami do Zarządu.

Na zebraniu, przedstawiciel Remy oraz burmistrz zapewnili o dalszym wspieraniu klubu. Ustępujący prezes Rezanko złożył zawodnikom obietnicę uregulowania zaległości wobec nich.

Sami piłkarze wznowili treningi i 12 lipca rozpoczęli przygotowania do sezonu. Pierwszy sparing z Mrągowią zaplanowano na 13 lipca w Mrągowie.

Jeśli chodzi o przyszłość naszego najlepszego piłkarza, Piotrka Ruszkula, to prawdopodobnie zostanie on wypożyczony na pół roku do iławskiego Jezioraka, który w zbliżającym się sezonie będzie grał w III lidze.WALNE W ORLĘTACH (04.07.2005) Źródło: J. Pieniak

W piątek 1 lipca odbyło się posiedzenie Zarządu KS Orlęta-Rema Reszel, na którym Prezes Klubu Andrzej Rezanko wraz z Zarządem podał się do dymisji.

Aby sprawnie rozpocząć przygotowanie do nowego sezonu Zarząd zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu na dzień 7 lipca (czwartek) o godz. 17.00 w sali klubowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu.


[ .: PRZYGOTOWANIA DO RUNDY JESIENNEJ 2005/2006 :. ] [ .: RUNDA JESIENNA 2005/2006 :. ]
[ .: PRZYGOTOWANIA DO RUNDY WIOSENNEJ 2005/2006 :. ] [ .: RUNDA WIOSENNA 2005/2006 :. ]