- RKS ORLĘTA RESZEL -
- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2021/2022 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

26. kolejka sezonu 2021/2022: Rona 03 Ełk - Orlęta Reszel 5:2 (3:2) (22.05.2022)

To, że wyjazdowy mecz z Roną 03 Ełk to nie przelewki, wiedzieliśmy doskonale, bo przecież jesienią "przyjęliśmy od niej" aż 0:5 i to na własnym boisku. Jechaliśmy tam jednak z nadzieją, że powalczymy o potrzebne nam punkty.

Niestety już po pięciu minutach przegrywaliśmy dwiema bramkami, więc na nasze głowy został wylany kubeł zimnej wody.

W 20. minucie zdobyliśmy jednak kontaktową bramkę i nadzieja odżyła. Kamil Jankiewicz zagrał na 20-ty metr do Pawła Romańczuka, ten uderzył i piłka odbijając się od ręki obrońcy wpadła do siatki. Sędzia najpierw odgwizdał "jedenastkę", ale po interwencji "Jankiego" uznał gola. Było to 150-te trafienie "Romka" w barwach Orląt!!!

W 38. minucie ponownie za sprawą Pawła wyrównaliśmy! W zamieszaniu podbramkowym, mając obrońcę na plecach zdołał się obrócić i czubkiem buta posłał piłkę obok bramkarza.

Niestety nasza radość z remisu trwała zaledwie dwie minuty, bo już po chwili gospodarze zdobyli gola na 3:2 i z takim wynikiem schodzili do szatni.

Po przerwie gospodarze pokazali różnicę w zgraniu, szybkości rozgrywania akcji, w konsekwencji czego zdobyli kolejne dwa gole. Najpierw ładnym strzałem z 16-stu metrów pod poprzeczkę popisał się Krystian Krzyś, a pod koniec spotkania sytuację sam na sam z naszym bramkarzem wykorzystał Piotr Lipiński.

Zaliczyliśmy porażkę, ale Rona 03 Ełk była dziś poza naszym zasięgiem...

Do końca sezonu jeszcze cztery mecze: z KS Wojciechy, Naki Olsztyn, MKS Jeziorany i Wilczkiem Wilkowo. Żeby na finiszu wyskoczyć ze strefy barażowej i utrzymać się w okręgówce musimy przynajmniej trzy mecze wygrać i liczyć na to, że Jeziorany w czterech spotkaniach przypunktują maksymalnie raz, a że terminarz mają ciężki, tak wszystko możliwe.

Jesli marzymy o pozostaniu w Klasie okręgowej, musimy pokazać to przede wszystkim na boisku. OGIEŃ!!!