- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2021/2022 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

24. kolejka sezonu 2021/2022: Pojezierze Prostki - Orlęta Reszel 2:3 (1:1) (07.05.2022)

MAMY TO!!! Drugie cenne zwycięstwo z rzędu stało się faktem, choć przyszło w trudach, bo gol dający nam trzy punkty padł dopiero w końcówce spotkania!

Dwukrotnie goniliśmy wynik, ale za każdym razem dawaliśmy radę doprowadzając do remisów (najpierw do siatki trafił Paweł Romańczuk, a później Kuba Janowski).

W 85. minucie niezwykle ważną bramkę zdobył Kamil Jankiewicz, dzięki czemu wygraliśmy na trudnym terenie w Prostkach.

Żeby tego było mało, w równoległych, istotnych dla układu tabeli meczach Łyna Sępopol straciła punkty z Naki Olsztyn (porażka 3:4), a Czarni Olecko ze Śniardwami Orzysz (porażka 0:4)! Nad Łyną mamy więc 4 punkty przewagi, a do Czarnych tracimy zaledwie dwa oczka, a przypomnę, że 11. pozycja, którą zajmują gwarantuje dziś utrzymanie w okręgówce. Wszystko jeszcze do zrobienia!

Relacja z meczu TUTAJ

Pomeczowe video TUTAJ

Info na Łączy Nas Piłka TUTAJ

Tak padały gole:

13. minuta - Dośrodkowanie z prawej strony, zawodnik gospodarzy wyprzedził Andrzeja Adamiaka, dostawił nogę i piłka wylądowała w dalszym rogu bramki, 1:0.

25. minuta - Wiktor Sawicki zagrał na wyjście do Pawła Romańczuka, ten "podciągnął z nią" jeszcze i lewą nogą uderzył "po krótkim" obok bezradnego bramkarza, 1:1.

53. minuta - Akcja z lewej strony, Kuba Suszyński padł na murawie po faulu rywala. Wszyscy stanęli czekając na gwizdek. Kontra, piłka w pole karne i tym razem to nasz zawodnik faulował i arbiter wskazał na 11-ty metr. Strzał w lewy róg, Jarek Doborzyński miał piłkę na rękawicy, ale niestety..., 2:1.

65. minuta - Mateusz Terlik podał do Kuby Janowskiego, ten uderzył z 20-tu metrów i piłka po rękach bramkarza wpadła w środek bramki, 2:2.

85. minuta - Paweł Romańczuk zagraniem między obrońców "wypuścił" Kubę Lewandowskiego, ten wbiegł w pole karne, zagrał cofającą piłkę do Kamila Jankiewicza, który niezbyt czysto uderzył, ale na szczęście piłka przy dalszym słupku wpadła do siatki, 2:3.

1:0 Wojciech Próchniak (13')
1:1 Paweł Romańczuk (25', asysta: Wiktor Sawicki)
2:1 Piotr Chyliński (53' - z rzutu karnego)
2:2 Jakub Janowski (65', asysta: Mateusz Terlik)
2:3 Kamil Jankiewicz (85', asysta: Jakub Lewandowski)

Pojezierze: Łukasz Domurat (61' )

Orlęta: Wiktor Sawicki (56' ), Andrzej Adamiak (56' ), Jarosław Doborzyński (90' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński (br.) - Jakub Suszyński (82' Krzysztof Tatarczuch), Andrzej Adamiak, Wiktor Sawicki, Jarosław Bochno - Jakub Lewandowski, Mateusz Terlik, Jakub Janowski (80' Miłosz Sosiński), Marcel Sadowski (65' Bartłomiej Luchowski), Paweł Romańczuk (89' Marcin Danieluk), Bartosz Markisz (72' Kamil Jankiewicz)