- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2021/2022 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

20. kolejka sezonu 2021/2022: Czarni Olecko - Orlęta Reszel 2:1 (0:0) (09.04.2022)

Jakże niewiele zabrakło, byśmy cieszyli się w Olecku ze zwycięstwa... Byłby to wymarzony debiut trenera Mateusza Zaleśkiewicza, dla którego był to pierwszy mecz w roli szkoleniowca drużyny seniorów.

Już do przerwy powinniśmy prowadzić przynajmniej dwoma golami, ale Kamilowi Jankiewiczowi zabrakło skuteczności. Gospodarze mieli w tej części jedną okazję, którą wybronił Jarek Doborzyński.

Szkoda, że tej części gry nie przypieczętowaliśmy prowadzeniem. W pierwszym kwadransie drugiej połowy mecz był wyrównany, ale później do głosu coraz bardziej dochodzili gospodarze.

W 66. minucie przed utratą bramki uratował nas słupek, a cztery minuty później po raz kolejny z opresji wyciągnął nas Jarek Doborzyński.

Pod koniec Czarni jeszcze bardziej przycisnęli, ale w 89. minucie to my niespodziewanie zdobyliśmy gola! W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Mateusz Bruj i wydawało się, że trafił do siatki dając Orlętom trzy punkty!

Niestety sędzia przedłużył mecz o 11 minut, bo długo na boisku leżał bramkarz gospodarzy, który potrzebował interwencji medyka. I właśnie w tym doliczonym czasie rywale najpierw wyrównali, a po chwili cieszyli się ze zwycięskiej bramki...

W jednej chwili spadliśmy z nieba do piekła, w co nie możemy uwierzyć...

Czarni wyprzedzili nas w tabeli mając dwa punkty więcej. My spadliśmy na 12. miejsce, które dzisiaj prawdopodobnie otwiera strefę barażową o utrzymanie w klasie okręgowej. Wszystko zależy od liczby spadkowiczów z III i IV ligi, ale już musimy się poważnie martwić i szukać punktów w każdym meczu, by wskoczyć przynajmniej na 10-te, bezpieczne miejsce.

Relacja z meczu TUTAJ

Info na Łączy Nas Piłka TUTAJ

Tak padały gole:

Video z meczu TUTAJ (Autor: Marcin Grygo, Czarni Olecko)

89. minuta - W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnajduje się Mateusz Bruj pakując piłkę do siatki, 0:1.

98. minuta - Dośrodkowanie z rzutu wolnego, z boku pola karnego. Jarek Doborzyński wychodzi do piąstkowania, ale ubiega go Maciej Kosiński i strzałem głową umieszcza piłkę w dalszym rogu bramki, 1:1.

90. minuta - Centra w pole karne, ktoś wybija piłkę przed 16-stkę wprost pod nogi Bartosza Wiktorzaka, który uderza mocno po ziemi między nogami obrońców i obok zaskoczonego Jarka Doborzyńskiego, 2:1.

0:1 Mateusz Bruj (89', bez asysty)
1:1 Maciej Kosiński (90' + 8)
2:1 Bartosz Wiktorzak (90' + 11)

Czarni: Maciej Kosiński (67' ), Maciej Cichocki (75' ), Bartosz Wiktorzak (81' )

Orlęta: Jarosław Bochno (58' ), Bartosz Markisz (58' ), Jakub Lewandowski (90' + 10 )

Orlęta: Jarosław Doborzyński (br.) - Jakub Lewandowski, Jarosław Bochno, Jakub Suszyński, Mikołaj Brygoła - Przemysław Luchowski (75' Marcel Sadowski), Wiktor Sawicki, Jakub Janowski (71' Miłosz Sosiński), Paweł Romańczuk, Bartosz Markisz (85' Kamil Kaplewski), Kamil Jankiewicz (80' Mateusz Bruj)

Niewykorzystani rezerwowi: Igor Ostaszewski (br.), Mateusz Zaleśkiewicz, Patryk Wiensław

Trener: Mateusz Zaleśkiewicz