- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2021/2022 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

18. kolejka sezonu 2021/2022: Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel 2:0 (0:0) (26.03.2022)

Do Mrągowa, na mecz z wiceliderem, Tęczą Biskupiec jechaliśmy, jak na skazanie. Mało kto wierzył w to, że Orlęta w ciężkim dla siebie momencie sprostają głównym kandydatom do awansu do IV ligi.

Obawy były słuszne, ale boisko wszystko zweryfikowało i do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy rezultat. Dobrze w bramce bronił Jarek Doborzyński, ale też reszta drużyny nie odstępowała od rywali.

Tęcza była na wyciągnięcie ręki, bo w drugiej części śmielej zaatakowała odkrywając się w tyłach. Myślę, że gdybyśmy zagrali z większym pazurem, moglibyśmy sprawić niespodziankę, a tak od 55. minuty przegrywaliśmy 0:1.

Kluczowa dla dalszej części spotkania była sytuacja z 66. minuty, kiedy wyszliśmy z szybką kontrą, gdzie zabrakło ostatniego podania Bartka Markisza do Pawła Romańczuka, który wyszedłby sam na sam z bramkarzem Tęczy i być może zdobyłby wyrównującego gola. A tak, Tęcza przejęła piłkę i po chwili ta leżała już w naszej bramce.

Było po meczu...

Wynik 0:2 utrzymał się do końca, a szkoda, bo naprawdę dziś mieliśmy rywala w naszym zasięgu. Zabrako w zespole lidera, który zagrzałby do boju resztę...

Dodatkowe info: W dzisiejszym meczu w seniorach zadebiutował Marcel Sadowski z drużyny juniorów.

Relacja z meczu TUTAJ

Info na Łączy Nas Piłka TUTAJ

Tak padały gole:

55. minuta - Strata piłki w środku pola, zagranie na lewe skrzydło, centra na przedpole bramkowe, przyjęcie i mocny strzał pod poprzeczkę. Jarek bez szans. Przegrywamy 0:1.

66. minuta - Kontra naszego zespołu, Bartek Markisz zamiast podawać na czystą do Pawła Romańczuka niepotrzebnie zwleka i źle zagrywa. Szybkie wyjście Tęczy, piłka w pole karne, strzał z kilku metrów, Jarek broni, dobitka i jest 0:2.

1:0 Bartosz Dobroński (55')
2:0 Dariusz Gołębiowski (66')

Tęcza: Szymon Chrzanowski (28' ), Maciej Sulikowski (89' )

Orlęta: Wiktor Sawicki (25' ), Krzysztof Tatarczuch (90' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński (br.) - Jakub Lewandowski, Jarosław Bochno, Andrzej Adamiak, Jakub Suszyński - Przemek Luchowski (81' Marcel Sadowski), Adrian Giziński, Wiktor Sawicki (70' Mateusz Zaleśkiewicz), Paweł Romańczuk (77' Jakub Janowski), Bartosz Markisz (72' Krzysztof Tatarczuch), Mateusz Bruj (57' Kamil Jankiewicz)

Niewykorzystani rezerwowi: Miłosz Sosiński, Marcin Danieluk

Trener: Piotr Chamik