- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2021/2022 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

17. kolejka sezonu 2021/2022: Orlęta Reszel - Łyna Sępopol 2:2 (0:1) (19.03.2022)

Nie udała nam się inauguracja rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Po słabym meczu zaledwie zremisowaliśmy z Łyną Sępopol, 2:2.

Dla rywali ten remis jest cenny, dla nas porażka. Nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów "u siebie" z drużynami z naszego zasięgu, a Łyna właśnie taką jest.

Przyznać jednak trzeba, że to ona piłkarsko wyglądała lepiej niż nasza drużyna i niestety to martwi najbardziej. Nie widać w naszych poczynaniach progesu w stosunku do jesieni, a wręcz regres...

Na kartach historii zanotować nalezy debiut Mateusza Bruja, który przybył do Orląt z Reduty Bisztynek. Niczym szczególnym się nie wyróżniał, ale zdobył gola na 2:1, więc dla niego to debiut "marzenie".

Po meczu czerwoną kartką za rzekomą obrazę sędziego ukarany został kapitan, Mateusz Terlik, który pauzować będzie przez pięć najbliższych spotkań. No lepiej być nie mogło...

Coś czuję, że ta runda, to będzie droga przez mękę...

Relacja z meczu TUTAJ

Info na Łączy Nas Piłka TUTAJ

Tak padały gole:

Video dzięki uprzejmości Pana Tadeusza Lewandowskiego: TUTAJ

10. sekunda - Pierwsza akcja Łyny, dogranie w pole karne, napastnik dostawia nogę i piłka przy słupku wpada do bramki... No gorzej zacząć nie mogliśmy.

52. minuta - Błąd obrońcy Łyny, piłka trafia w pole karne do Kamila Jankiewicza, ten z obrońcą na plecach odgrywa przed 16-stkę do Kuby Janowskiego, który uderza mocno lewą nogą przy słupku! 1:1!

75. minuta - Z rzutu rożnego dośrodkowuje Kuba Janowski, bramkarz nie sięga piłki, zza jego pleców wyskakuje Mateusz Bruj i głową posyła ją do siatki! Bramka w debiucie byłego piłkarza Reduty Bisztynek i to dająca prowadzenie! 2:1 dla Orląt!

78. minuta - Mateusz Terlik fauluje napastnika, sędzia sięga po żółtą kartkę, ale goście szybko wykonują rzut wolny, zawodnik wychodzi sam na sam z Igorem, który dobrze interweniuje, ale piłka znów trafia do rywala, który zagrywą ją na 5-ty metr do kolegi, który celnie uderza. Bramka kontrowersyjna, bo arbiter sięgając do kieszeni po kartonik zmylił naszych graczy, którzy nie brali udziału w akcji. Niestety, 2:2.

0:1 Marcin Polkowski (1')
1:1 Jakub Janowski (52', asysta: Kamil Jankiewicz)
2:1 Mateusz Bruj (75', asysta: Jakub Janowski)
2:2 Rafał Naruszewicz (78')

Orlęta: Kamil Jankiewicz (45' ), Igor Ostaszewski (81' ), Mateusz Terlik (po meczu za dyskusje z arbitrem)

Łyna: Piotr Gigielewicz (36' ), Mateusz Orłowski (37' ), Marcin Polkowski (39' ), Karol Snopkowski (51' ), Paweł Antczak (77' ), Damian Gigielewicz (81' )

Orlęta: Igor Ostaszewski - Jakub Lewandowski, Mateusz Terlik, Andrzej Adamiak, Jarosław Bochno - Krzysztof Tatarczuch (46' Jakub Janowski), Wiktor Sawicki, Miłosz Sosiński (56' Przemysław Luchowski), Bartosz Markisz (31' Mikołaj Brygoła) - Mateusz Bruj, Kamil Jankiewicz (61' Mateusz Zaleśkiewicz)

Niewykorzystani rezerwowi: Jarosław Doborzyński (br.), Kamil Kaplewski, Marcin Danieluk

Trener: Piotr Chamik