- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2021/2022 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

Przygotowania Orląt Reszel do rundy wiosennej sezonu 2021/2022 (16.03.2022)

11. stycznia nasi piłkarze rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej, a 12. marca rozegrali ostatni mecz kontrolny. Poniżej w podsumowaniu wszystkie sparingi.

8. Sparing (12.03.2022r., Łazdoje):
Wilczek Wilkowo - Orlęta Reszel 2:1

W ostatnim meczu przed rundą wiosenną, która staruje już 19. marca, Orlęta wygrały w Łazdojach z ligowym rywalem, Wilczkiem Wilkowo, 2:1.

Pierwszego gola zdobyli rywale, którzy wykorzystali nasz błąd w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Odpowiedzieliśmy golem Adriana Gizińskiego, który wykorzystał dośrodkowanie Przemka Luchowskiego pakując piłkę do bramki z bliskiej odległości.

Zwycięski gol padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Najpierw główkował Mateusz Terlik, ale bramkarz dobrze interweniował. Przy dobitce głową Andrzeja Adamiaka był on już jednak bez szans i piłka wylądowała w siatce.

Wynik mógł być wyższy, ale nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji.

Martwi fakt, że tuż przed ligą nie potrafimy zebrać meczowej 18-stki, zresztą nie pierwszy raz... Cieszy natomiast powrót na boisko Mateusza Zaleśkiewicza, który bez wątpienia będzie ogromnym wzmocnieniem naszego zespołu.

Orlęta zagrały w składzie:

Igor Ostaszewski - Jakub Lewandowski, Mateusz Terlik, Andrzej Adamiak, Jarosław Bochno - Miłosz Sosiński, Adrian Giziński, Wiktor Sawicki, Mateusz Zaleśkiewicz, Bartosz Markisz - Kamil Jankiewicz oraz Jarosław Doborzyński, Przemysław Luchowski, Mikołaj Brygoła

7. Sparing (05.03.2022r., Bartoszyce):
Orlęta Reszel - Jurand Barciany (A klasa) - odwołany

Mecz z Jurandem Barciany nie doszedł do skutku, ponieważ rywale nie zdołali zebrać składu.

6. Sparing (25.02.2022r., Kętrzyn):
Granica Kętrzyn (IV liga) - Orlęta Reszel 7:1 (2:1)

Sparing z wyżej notowaną Granicą Kętrzyn pokazał dużą różnicę klas między oba zespołami. O tyle, o ile jeszcze do przerwy przegrywaliśmy różnicą zaledwie jednej bramki (gola zdobył Paweł Romańczuk, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego powalczył w polu karnym z obrońcami i podcinką wpakował piłkę do bramki), tak już po przerwie nie mieliśmy już nic do powiedzenia.

Gol dla Orląt:

2:1 Paweł Romańczuk

Jarosław Doborzyński - Jakub Lewandowski, Mateusz Terlik, Andrzej Adamiak, Jarosław Bochno - Krzysztof Tatarczuch, Wiktor Sawicki, Paweł Romańczuk, Miłosz Sosiński, zawodnik testowany, zawodnik testowany oraz Igor Ostaszewski, Przemysław Luchowski, Patryk Wiensław, Kamil Kaplewski, Marcin Danieluk

5. Sparing (19.02.2022r., Mrągowo):
Żagiel Piecki - Orlęta Reszel 8:5 (5:2)

Na sparing z Żaglem Piecki, który miał bardzo dobrą rundę wiosenną (trzecie miejsce w tabeli na półmetku rozgrywek) pojechaliśmy w ... 13-stu, co nie wróży dobrze przed ligą.

Mimo tego, że strzeliliśmy w tym meczu pięć goli, hattrickiem popisał się Kamil Jankiewicz i raz do siatki trafił Mateusz Terlik, to straciliśmy ich aż osiem.

Niby to tylko mecz kontrolny, ale bilans bramkowy pięciu spotkań - 13 goli (12 zdobytych i 25 straconych) trochę przeraża.

Gole dla Orląt:

Kamil Jankiewicz
Mateusz Terlik

Orlęta zagrały w składzie: Igor Ostaszewski - Jakub Lewandowski, Mateusz Terlik, Jarosław Bochno, Mikołaj Brygoła - Bartosz Markisz, Wiktor Sawicki, Przemysław Luchowski, Marcin Danieluk, Krzysztof Tatarczuch, Kamil Jankiewicz oraz Kamil Kaplewski i Bartłomiej Luchowski

4. Sparing (12.02.2022r., Bartoszyce):
Orlęta Reszel - Reduta Bisztynek (A klasa) 2:2 (0:2)

Na mecz z Redutą Bisztynek wyszliśmy jedenastką, którą zapewne zobaczylibyśmy dzisiaj w lidze. Niestety nawet w tym mocnym składzie przegrywaliśmy do przerwy, 0:2. Trzeba jednak przyznać, że rywale nie byli chłopcami do bicia i prezentowali się całkiem przyzwoicie.

W drugiej połowie zdołaliśmy zdobyć dwa gole, co nie zmienia faktu, że będąc drużyną okręgówki musimy od siebie wymagać więcej.

Zdecydowanie lepiej niż na skrzydle w środku pola wyglądał Paweł Romańczuk, który dwukrotnie trafił do siatki. Najpierw wywalczył rzut karny, który sam zamienił na bramkę, a później wykorzystał dobre dośrodkowanie Mikołaja Brygoły.

"Romek" mógł jeszcze dać zwycięstwo naszej drużynie, ale na jego drodze stanął Jarek Doborzyński, który przez drugie 45 minut bronił bramki Reduty, ponieważ jej bramkarz doznał kontuzji.

Warto dodać, że w obronie dobrze zaprezentował się Wiktor Sawicki, który został przesunięty z pomocy. Wydaje mi się, że jego zamiana z Mateuszem Terlikiem przyniosłaby dużo więcej korzyści dla zespołu, bo "Matej", to dzisiaj jeden z najbardziej kreatywnych graczy naszego zespołu i przydałby się w rozegraniu akcji, a "Pędzi" mógłby robić to, co dotychczas, czyli przejąć piłkę i oddać.

0:1 Dawid Maćkowiak
0:2 Jakub Cichowski
1:2 Paweł Romańczuk (z rzutu karnego po faulu na nim samym)
2:2 Paweł Romańczuk (asysta: Mikołaj Brygoła)

Orlęta zagrały w składzie: Jarosław Doborzyński - Jakub Lewandowski, Mateusz Terlik, Andrzej Adamiak, Mikołaj Brygoła - Bartosz Markisz, Adrian Giziński, Miłosz Sosiński, Wiktor Sawicki, Paweł Romańczuk - Kamil Jankiewicz oraz Igor Ostaszewski, Przemysław Luchowski, Marcin Danieluk, Bartek Suszyński, Sadowski oraz dwóch zawodników testowanych.

3. Sparing (04.02.2022r., Mrągowo): Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel 9:0 (3:0)

Ale lanie sprawili nam piłkarze Tęczy Biskupiec! Niby to tylko sparing, ale przyjąć dziewięć goli od drużyny, z którą w lidze potrafiliśmy zremisować pokazuje, w którym miejscu się dziś znajdujemy, a w którym biskupiecki zespół. Mamy nad czym pracować...

Orlęta zagrały w składzie: Igor Ostaszewski - Jakub Suszyński, Jarosław Bochno, Mateusz Terlik, Jakub Lewandowski - Patryk Wiensław, Miłosz Sosiński, Wiktor Sawicki, Adrian Giziński, Bartek Suszyński - Kamil Jankiewicz oraz Krzysztof Tatarczuch, Marcin Danieluk, Przemysław Luchowski, Bartosz Markisz, Sadowski, Dominik Hryniewicki, zawodnik testowany

2. Sparing (29.01.2022r., Bartoszyce): MKS Korsze (IV Liga) - Orlęta Reszel 3:1 (1:0)

Porażka w drugim sparingu z wyżej notowanymi Korszami, 1:3. Rywale szybko objęli prowadzenie, ale później gra siadła i miała dość senne tempo.

Na początku drugiej połowy faulowany w polu karnym był Paweł Romańczuk i to on zamienił "11-stkę" na wyrównującego gola.

Korsze dość szybko zdobyły drugą bramkę, ale nasz zespół stanął przed szansą na wyrównanie. Drugi rzut karny i ponownie egzekutorem, Paweł Romańczuk. Niestety tym razem jego intencje wyczuł golkiper, Dawid Lis.

Wynik pod koniec spotkania strzałem w okienko ustalił Mariusz Gąsiorowski.

1:0 Krzysztof Piwiszkis (2')
1:1 Paweł Romańczuk (47', z rzutu karnego po faulu na nim samym)
2:1 Oskar Predko
3:1 Mariusz Gąsiorowski

Orlęta zagrały w składzie: Igor Ostaszewski - Jakub Lewandowski, Mateusz Terlik, Andrzej Adamiak, Jarosław Bochno - Bartosz Markisz, Adrian Giziński, Wiktor Sawicki, Mikołaj Brygoła - Paweł Romańczuk, Kamil Jankiewicz oraz Marcin Danieluk, Dominik Hryniewicki, Lewiński, Stelmaszczyk, zawodnik testowany.

1. Sparing (22.01.2022r., Mrągowo): Orlęta Reszel - Orzeł Czerwonka (B klasa) 4:3 (2:2)

Pierwszy sparing w 2022 roku za nami. W Mrągowie przyszło nam zagrać z B klasowym, Orłem Czerwonka, w barwach którego mogliśmy zobaczyć naszego niedawnego piłkarza, Bartka Bogdaniuka.

Mecz wygraliśmy, 4:3 po dwóch bramkach Kamila Jankiewicza oraz trafieniach testowanego Bartka Suszyńskiego i kapitana, Mateusza Terlika.

W barwach Czerwonki dobrze zaprezentował się strzelec dwóch goli, Michał Romańczuk.

1:0 Bartek Suszyński (asysta: Bartosz Markisz)
1:1 Michał Romańczuk
2:1 Mateusz Terlik
2:2 Michał Romańczuk
3:2 Kamil Jankiewicz
3:3 zawodnik testowany Orła
4:3 Kamil Jankiewicz

Orlęta zagrały w składzie: Igor Ostaszewski - Bartłomiej Luchowski, Mateusz Terlik, Jarosław Bochno, Kamil Kaplewski - Błażej Depta, Wiktor Sawicki, Miłosz Sosiński, Przemysław Luchowski, Bartosz Markisz - Bartek Suszyński oraz Jarosław Doborzyński, Kamil Jankiewicz, Marcin Danieluk, Patryk Wiensław, Krzysztof Tatarczuch, Mikołaj Brygoła, Lewiński.