- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2021/2022 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

12. kolejka sezonu 2021/2022: KS Wojciechy - Orlęta Reszel 2:4 (1:1) (23.10.2021)

Po sromotnej porażce u siebie z Roną 03 Ełk, 0:5 czekał nas ciężki pojedynek z KS Wojciechy. Boisko rywala było dość wąskie i grząskie (gdzieniegdzie były kałuże, które znacznie utrudniały grę), a do tego wiał porywisty wiatr.

Gospodarze przyzwyczajeni do takich warunków szybko objęli prowadzenie i w pierwszej połowie radzili sobie lepiej od naszych piłkarzy. Cud, że po 30-stu minutach nie przegrywaliśmy różnicą trzech bramek, bo byłoby po meczu.

Przed przerwą po dość kontrowersyjnym faulu sędzia odgwizdał rzut karny i po pewnym strzale Pawła Romańczuka zdołaliśmy wyrównać.

Drugą połowę zaczęliśmy równie kiepsko, co pierwszą, bo już po minucie gry nasz bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki i trzeba było gonić wynik.

W 70. minucie rozpoczęło się zabójcze 10 minut w naszym wykonaniu. Najpierw wyrównującego gola zdobył Kamil Jankiewicz, po sześciu minutach objęliśmy prowadzenie za sprawą Pawła Romańczuka. Na koniec do bramki trafił Bartek Markisz ustalając wynik spotkania.

Warto podkreślić udział Patryka Wiensława przy trzech bramkach, bo najpierw wywalczył "karnego", a później dwukrotnie popisywał się ładnymi dośrodkowaniami do swoich kolegów.

Wojciechy walczyły do końca, my też mieliśmy swoje okazje, ale boisko nie pomagało, bo często piłka w decydujących momentach zatrzymywała się w kałużach.

Było ciężko, ale cenne trzy punkty powędrowały na nasze konto.