- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2021/2022 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

Sparing przed sezonem 2021/2022: Orlęta Reszel - Tęcza Biskupiec 1:5 (1:4) (28.07.2021)

Zaplanowany na piątek, 23. lipca sparing z Granicą Kętrzyn został odwołany, bo nasza drużyna nie zebrała składu. Jak sięgam pamięcią, tak nie przypominam sobie, by to z naszej winy odwoływano jakikolwiek mecz, a tu proszę, kłopoty kadrowe i to jeszcze przed ligą... Czas leci, a lepiej nie jest.

Dobrze, że do skutku doszedł sparing z Tęczą Biskupiec, choć trzeba go było rozegrać w Dźwierzutach, bo reszelska murawa aktualnie przechodzi jakąś formę "renowacji". Stąd pojedynek na obcym terenie.

Tym razem trener Piotrek Chamik miał do dyspozycji prawie wszystkich graczy, oprócz Wiktora Sawickiego, Błażeja Urbanowicza (praca) i kontuzjowanego Adriana Gizińskiego. Do składu dołączył Bartek Markisz, który powrócił z wojaży w Stawigudzie.

Niestety i tym razem słabo to wyglądało. W pierwszej połowie nie mieliśmy nic do powiedzenia, co więcej, nie mieliśmy pomysłu na grę. Jedyne czego próbowaliśmy, to dalekiego podania do Pawła Romańczuka lub Krzyśka Tatarczucha. Tęcza grała piłką, zespołowo, co w pierwszej połowie zaowocowało czteroma golami. My zdołaliśmy odpowiedzieć tylko raz, po ładnej akcji, szkoda, że tylko jednej takiej w meczu... Honorowego gola zdobył Mikołaj Brygoła.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, choć rywale zdobyli zaledwie jedną bramkę. Byli w tej części spotkania nieskuteczni, bo przy dziesięciu strzałach na bramkę obili poprzeczkę, słupek i kilkukrotnie posyłali piłkę obok bramki.

W naszych szeregach panował chaos, było sporo roszad w ustawieniu, co jak widać kompletnie nie dało rezultatów. Brakuje stabilizacji, bo ja sam już nie wiem, gdzie kto ma grać i myślę, że niejeden piłkarz ma z tym problem.

Przegraliśmy zasłużenie nie mając nic do powiedzenia. Trzeci sparing i praktycznie zero pozytywów... Niestety... :(

Tak padały bramki w meczu:

10. minuta - Mocny strzał zza pola karnego i piłka przy słupka wpada do bramki, przegrywamy 0:1

20. minuta - Dośrodkowanie z prawej strony, strzał głową z 11-stu metrów w dalszy róg, 2:0 dla Tęczy

25. minuta - Nasz bramkarz zbija piłkę po strzale z 14-stu metrów, zawodnik Tęczy nabiega z boku i dobija ją od słupka, 3:0 dla Tęczy

32. minuta - Kuba Janowski zagrywa w uliczkę do Krzyśka Tatarczucha, ten w polu karnym podaje do zamykającego akcję Mikołaja Brygoły, który uderza z pierwszej pod poprzeczkę, 3:1

41. minuta - Składna akcja Tęczy, skrzydłowy schodzi do środka w prawy narożnik pola karnego, uderza lewą nogą przy bliższym słupku, 4:1

55. minuta - Tęcza rozklepuje naszą obronę, wyłożenie piłki na 11-ty metr i mocny strzał pod poprzeczkę, 5:1

Sparing (28.07.2021, 18:30, Dźwierzuty): Orlęta Reszel - Tęcza Biskupiec 1:5 (1:4)

0:1 Tęcza (10')
0:2 Tęcza (20')
0:3 Tęcza (25')
1:3 Mikołaj Brygoła (32', asysta: Krzysztof Tatarczuch)
1:4 Tęcza (41')
1:5 Tęcza (55')

Orlęta: Zawodnik testowany - Jakub Lewandowski (55' Przemek Luchowski), Mateusz Terlik, Bartosz Markisz (46' Kamil Jankiewicz), Kamil Kaplewski (56' Bartek Luchowski (83' Adrian Górski), Bartek Luchowski (31' Patryk Wiensław), Jakub Janowski, Miłosz Sosiński (30' Mikołaj Brygoła (63' Jakub Lewandowski), Paweł Romańczuk (75' Jarosław Bochno), Bartłomiej Bogdaniuk, Krzysztof Tatarczuch (60' Bartosz Markisz)