- Klasa Okręgowa (Grupa 1) warmińsko-mazurska w sezonie 2021/2022 -

- DRUŻYNA - NEWS'Y - TERMINARZ - WYNIKI - TABELA - GOLE I ASYSTY - KARTKI -

Sparing przed sezonem 2021/2022: Orlęta Reszel - MKS Korsze 1:5 (1:0) (14.07.2021)

Dziś Orlęta rozegrały swój pierwszy sparing w ramach przygotowań do sezonu 2021/2022. Przeciwnik nie byle jaki, bo IV-ligowiec, MKS Korsze.

Trener, Piotrek Chamik mógł w tym meczu zrobić przegląd kadr, przetestować młodych graczy z drużyny juniorskiej, bo sytuacja jest taka, że muszą oni dołączyć do drużyny, bo inaczej kadra seniorska będzie bardzo szczupła.

Kontuzję nadal leczy Jarek Bochno, a Mateusz Zaleśkiewicz jest po operacji kolana. Być może zobaczymy o dopiero w rundzie wiosennej.

Do drużyny z B-klasowej Szansy Reszel przeszli: pomocnik/napastnik - Krzysztof Tatarczuch i obrońca/pomocnik - Kamil Kaplewski. Bez wątpienia byli to wyróżniający się piłkarze lokalnej drużyny. Teraz będą mieli okazję pograć na wyższym szczeblu.

Pojawił się też nowy bramkarz, Dawid Bałdyga, który póki co jest piłkarzem Tęczy Biskupiec. Czy u nas zostanie, zobaczymy, ale po minionym sezonie zostaliśmy bez golkipera, więc na gwałt musimy go szukać.

Piłkarską karierę zakończył też Andrzej Adamiak, ale niektórzy jeszcze wierzą w to, że w przypadku braków kadrowych pomoże jeszcze drużynie w walce o ligowe punkty.

Jeśli chodzi o sam sparing z Korszami, to zaczął się dla nas świetnie, bo już w szóstej minucie dośrodkowanie Patryka Wiensława ładnym strzałem z półobrotu wykończył Krzysztof Tatarczuch.

Po dwudziestu minutach do głosu zaczęli dochodzić goście, ale razili nieskutecznością. W trzech akcjach mogli trafić do siatki, a tak do przerwy prowadziliśmy, 1:0.

W przerwie trener dokonał kilku zmian wprowadzając na boisko młodych piłkarzy. Piłkarską różnicę widać było coraz bardziej. Korsze kontrolowały przebieg spotkania i w 50. minucie wyrównały. Pięć minut później mogły objąć prowadzenie, ale po strzale z rzutu karnego piłka trafiła w słupek.

W 60. minucie z dystansu uderzył Patryk Wiensław, ale bramkarz sparował piłkę przed siebie. Dobijał ją Paweł Romańczuk, ale przestrzelił z pięciu metrów.

W ciągu następnego kwadransa gra kompletnie nam się posypała, a rywale skutecznie to wykorzystali zdobywając aż cztery gole.

Mecz zakończył się ich wysokim zwycięstwem, 5:1.

O ile w pierwszej połowie próbowaliśmy gry w piłkę, tak w drugiej ciężko było wychwycić filozofię naszej gry. MKS zagrał solidnie i przede wszystkim skutecznie.

Młodzi zmiennicy na razie bojaźliwie, ale początki są trudne. Tak czy inaczej czeka nas sporo pracy.

Kolejny sparing w sobotę, 17. lipca w Łazdojach z Wilczkiem Wilkowo (godz. 16:00).

Sparing (14.07.2021, 18:30): Orlęta Reszel - MKS Korsze 1:5 (1:0)

1:0 Krzysztof Tatarczuch (6', asysta: Patryk Wiensław)
1:1 MKS Korsze (50')
1:2 MKS Korsze (61')
1:3 MKS Korsze (70')
1:4 MKS Korsze (75')
1:5 MKS Korsze (76')

Orlęta: Dawid Bałdyga - Jakub Lewandowski (46' Przemek Luchowski), Mateusz Terlik, Jakub Janowski, Kamil Kaplewski (46' Mikołaj Brygoła) - Patryk Wiensław (71' Adrian Górski), Adrian Giziński, Błażej Urbanowicz (62' Jakub Kos), Marcin Danieluk (46' Bartek Luchowski) - Paweł Romańczuk, Krzysztof Tatarczuch (46' Wiktor Sawicki)