[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

29. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Orlęta Reszel - Jurand Barciany 2:2 (1:0) (12.06.2021)

Po meczu w Szczytnie, gdzie mimo braków kadrowych widać było zaangażowanie i walkę, tak w ostatnim spotkaniu sezonu przez wlasną publicznością Orlęta zagrały słabiutko. Jurand za to mając jeszcze szanse na grę w barażach, ale te o utrzymanie w lidze, zagrał ambitnie i z wyniku 0:2 potrafił doprowadzić do wyrównania.

Trener, Łukasz Pyrzak nie mógł skorzystać z Mateusza Terlika, który pauzował za żółte karki, a z powodu kontuzji wypadł z gry Jarek Bochno. Co ciekawe w ostatnim kwadransie po wielomiesięcznej przerwie na boisku pojawił się Mateusz Zaleśkiewicz.

Pierwsze 20 minut było kiepskie w naszym wykonaniu. Goście atakowali, nam nic nie szło. Dopiero od 21. minuty zaczęliśmy się budzić i w 28. minucie objęliśmy prowadzenie po bramce Kamila Jankiewicza, dla którego był to gol nr. 200 strzelony w "okręgówce" w całej jego karierze.

Później przejęliśmy inicjatywę, ale rywale nie złożyli broni.

W drugiej połowie szybko podwyższyliśmy na 2:0 po kolejnym celnym trafieniu Kamila Jankiewicza i wydawało się, że mecz jest pod kontrolą.

Niestety w 65. minucie goście najpierw zdobyli kontaktową bramkę, a siedem minut później wyrównali stan meczu i poszli za ciosem.

Ostatnie 20 minut to straszne męczarnie. Cudem tego meczu nie przegraliśmy, bo Jurand miał trzy sytuacje do tego, by zdobyć ostatecznie zwycięskiego gola. Po ostatniej kolejce okazało się, że zwycięstwo dawało rywalom baraże, a tak niestety spadają do A-klasy.

My po tym remisie spadliśmy na czwarte miejsce, bo w punktach zrównały się z nami Śniardwy Orzysz (po 58 punktów). Co ciekawe, mimo tych dwóch ostatnich remisów nadal mamy szansę na baraże o IV ligę. Przed ostatnim meczem Rominta ma 61 punktów, więc przy jej ewentualnej porażce z MKS Jeziorany, porażce Śniardw z Victorią Bartoszyce i naszym zwycięstwie z Czarnymi Olecko, to my zdobędziemy drugie miejsce w tabeli.

Ale, czy jesteśmy w stanie powalczyć o to z taką grą, jaką dziś widzieliśmy?

Relacja z meczu -- TUTAJ --

Info z meczu na Łączy Nas Piłka -- TUTAJ --

Tak padały bramki:

29. minuta - Adrian Giziński centruje z rzutu wolnego (z boku pola karnego), Kamil Jankiewicz uderza celnie głową i prowadzimy, 1:0! Jest to bramka nr. 200 w okręgówce autorstwa Jankiego w całej jego karierze. Gratulacje!

53. minuta - Piłka ponownie znalazła w polu karnym Kamila Jankiewicza, który uderzył precyzyjnie z 11-tu metrów i prowadzimy, 2:0!

65. minuta - Strzał zawodnika gości broni Robert Mielnik, ale przy dobitce jest bez szans, 2:1.

72. minuta - Jurand po składnej akcji i strzale Adriana Zajdela z kilkunastu metrów przy słupku wyrównuje, 2:2.