[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

27. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Orlęta Reszel - DKS Dobre Miasto 1:2 (1:1) (29.05.2021)

Na cztery kolejki przed końcem sezonu gościliśmy w Reszlu lidera, DKS Dobre Miasto, który awans do IV ligi zapewnił sobie dwa tygodnie temu. Zespół ten przebrnął przez rozgrywki, jak burza ani razu nie przegrywając i tylko trzykrotnie gubiąc punkty w remisach.

Pierwsza połowa potwierdziła moc rywali i toczyła się pod ich dyktando. Niespodziewanie jednak to Orlęta w 8. minucie objęły prowadzenie po strzale / dośrodkowaniu Patryka Wiensława.

Goście dążyli do wyrównania i było ono tylko kwestią czasu. W 22. minucie strzelec gola nie upilnował Rafała Witkowskiego i ten z bliskiej odległości uderzył do pustej bramki.

Przy stanie, 1:1 szukaliśmy swoich szans w kontratakach. Aktywny w przodzie był Patryk Policha. W 36. minucie świetną okazję miał Paweł Romańczuk, który dostał podanie od Bartka Bogdaniuka i mając przed sobą tylko bramkarza źle przyjął piłkę i ta mu odskoczyła. Szkoda, bo to była stuprocentowa sytuacja...

W drugiej połowie DKS nadal miał więcej z gry i dobrze konstruował akcje. W 56. minucie znów do siatki trafił Rafał Witkowski i znów przy biernej postawie Patryka Wiensława, który nawet nie próbował przeszkadzać napastnikowi gości.

Cztery minuty później mogliśmy wyrównać, bo zakotłowało się w polu karnym gości. Najpierw strzelał Bartolo, z dwóch metrów dobijał Patryk Policha, ale bramkarz obronił strzał nogami, później główka i znów obrona golkipera! W końcu sędzia przerwał akcję odgwizdując pozycję spaloną jednego z naszych graczy.

W 78. minucie powinno być 3:1 dla gości, ale zawodnik z Dobrego Miasta przestrzelił z kilku metrów.

DKS dowiózł zwycięstwo do końca i jak na lidera przystało prezentując solidny futbol. My zagraliśmy ambitnie i walecznie, za co brawa. Szkoda niewykorzystanych sytuacji i bramek straconych po ewidentnym braku krycia Witkowskiego.

Po tym meczu mamy już tylko jeden punkt więcej od trzeciej, Rominty Gołdap, więc jeśli nie chcemy wypuścić baraży o IV ligę z własnych rąk, za tydzień w Szczytnie nie może być wpadki.

Skrót video z meczu -- TUTAJ --

Info z meczu na Łączy Nas Piłka -- TUTAJ --

Tak padały bramki:

8. minuta - Patryk Policha wygrywa pojedynek biegowy z obrońcą, przyjmuje piłkę i wycofuje ją w narożnik pola karnego do Patryka Wiensława, który z pierwszej dośrodkowuje i ... futbolówka wpada za kołnierz bramkarza! 1:0 dla Orląt!

22. minuta - Ładna, zespołowa akcja DKS-u, piłka między obrońców, dogranie na przedpole bramkowe i Rafał Witkowski uderza do pustej bramki, 1:1

56. minuta - Zamieszanie w naszym polu karnym, piłka trafia do niepilnowanego Rafała Witkowskiego, który uderza pod poprzeczkę i niestety przegrywamy, 1:2

1:0 Patryk Wiensław (8', asysta: Patryk Policha)
1:1 Rafał Witkowski (22')
1:2 Rafał Witkowski (56')

Orlęta: Jakub Janowski (15' ), Bartłomiej Bogdaniuk (57' )

DKS Dobre Miasto: Rafał Witkowski (31' ), Kamil Lullies (85' )

Orlęta: Robert Mielnik - Patryk Wiensław (87' Mikołaj Brygoła), Mateusz Terlik, Andrzej Adamiak, Jarosław Bochno - Błażej Urbanowicz, Miłosz Sosiński (76' Kamil Jankiewicz), Jakub Janowski (85' Patryk Kuleszo), Patryk Policha (62' Jakub Lewandowski) - Paweł Romańczuk, Bartłomiej Bogdaniuk

Niewykorzystani rezerwowi: Marcin Danieluk

Trener: Łukasz Pyrzak