[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

26. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Cresovia Górowo Iławeckie - Orlęta Reszel 1:3 (1:1) (23.05.2021)

Przed meczem z Orlętami Cresovia miała jeszcze cień szansy na walkę o utrzymanie w Klasie okręgowej, ale potrzebowała kompletu punktów. Na boisku pokazała ogromny charakter i wcale nie ustępowała naszym piłkarzom.

Pierwsza połowa, to wyrównany pojedynek i szybkie tempo gry. Cresovia w ogóle nie wyglądała na drużynę z ostatniego miejsca w tabeli i jako kibice Orląt dziwiliśmy się, że tak dobrze grający zespół znalazł się w tak kiepskiej sytuacji.

Rywale odważnie atakowali, ale dobrze w naszej bramce spisywał się Robert Mielnik. My również odpowiadaliśmy atakami, co w 27. minucie przyniosło rezultat, bo do siatki trafił Paweł Romańczuk, który zresztą mógł zdobyć jeszcze jednego gola, ale niepotrzebnie lobował bramkarza, piłka odbiła się od niego i wyszła na róg. Sytuację sam na sam zmarnował też Bartek Bogdaniuk, który wcześniej takie okazje wykorzystywał seryjnie.

Gospodarze grali ambitnie, co zostało wynagrodzone tuż przed przerwą, kiedy to piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Mateusz Wierzbowski.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, walka za walkę. W 55. minucie Cresovia zmarnowała ogromną szansę na objęcie prowadzenia, bo jeden z zawodników mając przed sobą tylko naszego bramkarza nie trafił w bramkę!

To się zemściło i trzy minuty później objęliśmy prowadzenie po tym, jak z rzutu karnego do siatki ponownie trafił Paweł Romańczuk.

Po tym, jak w 66. minucie na 3:1 podwyższył Patryk Policha gospodarze pogodzili się z tym, że ciężko będzie zmienić oblicze tego spotkania.

Do końca wynik się nie zmienił i zgarnęliśmy trzy punkty i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek mamy cztery punkty przewagi nad Romintą Gołdap, która zaledwie zremisowała z SKS Szczytno (2:2).

Info z meczu na Łączy Nas Piłka -- TUTAJ --

Tak padały bramki:

27. minuta - Kuba Janowski z lewej strony dośrodkował piłkę na 5-ty metr wprost do wbiegającego Pawła Romańczuka, który dostawił tylko nogę i bramkarz był bez szans

45. minuta - Rzut wolny dla Cresovii 20 metrów naprzeciw naszej bramki. Mateusz Wierzbowski uderza ładnie i piłka przy słupku wpada do siatki, 1:1

58. minuta - Patryk Policha wbiega w pole karne, zagrywa do środka, ale obrońca dotyka piłkę ręką, rzut karny, Paweł Romańczuk uderza precyzyjnie i prowadzimy, 2:1

66. minuta - Adrian Giziński przytomnie "wypuszcza" Patryka Polichę, ten wpada w pole karne i uderza pewnie po ziemi w bliższy róg, 3:1