[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

23. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Rominta Gołdap - Orlęta Reszel 1:2 (1:0) (01.05.2021)

Mecz z trzecią w tabeli Romintą Gołdap dostarczył nie lada emocji. Po 18-stu minutach przegrywaliśmy 0:1, ale graliśmy całkiem nieźle, więc wydawało się, że wyrównanie, to tylko kwestia czasu.

Okazało się, że musieliśmy na nie czekać do 78. minuty, kiedy to swojego 160-tego gola w barwach Orląt zdobył Kamil Jankiewicz. Dopisało nam tu jednak szczęście, bo bramka padła w kuriozalny sposób odbijając się od naszego napastnika.

Mimo wszystko to trafienie nas uniosło w górę i liczyliśmy na więcej. W 84. minucie w akcji ofensywnej zobaczyliśmy Mateusza Telika, który został sfaulowany ponad 30 metrów od bramki Rominty. Sam poszkodowany podszedł do rzutu wolnego i uderzył potężnie dając zwycięstwo drużynie!

Trzy punkty na trundym terenie zdobyte i to w ostatnim kwadransie spotkania! Brawo!!!

Cały mecz do obejrzenia na Youtube -- TUTAJ --

Gole z meczu -- TUTAJ --

Radość piłkarzy po meczu -- TUTAJ --

Info z meczu na Łączy Nas Piłka -- TUTAJ --

Tak padały bramki:

18. minuta - Zawodnik gospodarzy zdołał dośrodkować z lewego skrzydła, Grzegorz Biśtryga uprzedził Jarka Bochno i z kilku metrów uderzył celnie głową w bliższy róg bramki, 1:0

78. minuta - Po szybkim ataku Orląt piłkę na 16-ty metr wrzucał Błażej Urbanowicz. Obrońca przeciął jej lot, ta spadła pod nogi jego kolegi, który wykopując ją z pola karnego trafił w nogę blokującego go Kamila Jankiewicza i odbita piłka lobem wylądowała w siatce, 1:1

84. minuta - Rzut wolny w odległości ponad 30-stu metrów od bramki gospodarzy. Do piłki podszedł faulowany wcześniej Mateusz Terlik, który oddał strzał życia i piłka przy słupku wpadła do bramki (bramkarz nawet nie drgnął), 1:2

1:0 Grzegorz Biśtyga (18')
1:1 Kamil Jankiewicz (78', bez asysty)
1:2 Mateusz Terlik (84' - z rzutu wolnego po faulu na nim samym)

Rominta: Dawid Paszkowski (67' ), Mateusz Kułak (73' ), Michał Mościński (84' )

Orlęta: Adrian Giziński (44' ), Paweł Romańczuk (83' ), Jarosław Bochno (90' )

Orlęta: Robert Mielnik - Patryk Wiensław (60' Paweł Plonkowski), Mateusz Terlik, Andrzej Adamiak, Jarosław Bochno (88' Mikołaj Brygoła), Błażej Urbanowicz (81' Jakub Lewandowski), Wiktor Sawicki (70' Kamil Jankiewicz), Adrian Giziński (89' Marcin Danieluk), Jakub Janowski (88' Mikołaj Brygoła), Paweł Romańczuk, Bartłomiej Bogdaniuk

Niewykorzystani rezerwowi: Jarosław Doborzyński, Patryk Janowski

Trener: Łukasz Pyrzak