[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

23. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Orlęta Reszel - Śniardwy Orzysz 0:0 (0:0) (24.04.2021)

Mecz z czwartymi w tabeli, Śniardwami Orzysz należał do tych trudniejszych. Goście w pierwszej połowie zaprezentowali się naprawdę dobrze spychając nas do defensywy. Mimo wszystko tuż przed przerwą po jednej z kontr byliśmy bliscy objęcia prowadzenia, ale Bartek Bogdaniuk przegrał pojedynek z bramkarzem.

W tej części gry nie wyglądaliśmy jednak dobrze i na drugą odsłonę meczu czekaliśmy z obawami, że jeśli Śniardwy zagrają tak wysoko, może się to skończyć zwycięskim golem dla nich.

A tu proszę. Na kolejne 45 minut wyszliśmy bardziej zmotywowani i nareszcie zaczęliśmy grać w piłkę. Sytuacji bramkowych jednak brakowało. Można wyróżnić jedną akcję, po której Bartek Bogdaniuk uderzył potężnie z 25. metrów, ale bramkarz zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Skończyło się bezbramkowym remisem, ale trzeba pochwalić Śniardwy za ich fizyczność i styl gry. Zdecydowanie jest to topowa drużyna tej ligi. My potrafiliśmy jej się przeciwstawić, ale piłkarsko na jej tle wyglądaliśmy gorzej. Dlatego chwała za ten punkt!

Warto odnotować, że debiut w seniorach zaliczył Jakub Lewandowski, który pięć dni wcześniej skończył 15 lat. Prawdopodobnie jest on najmłodszym debiutantem w historii naszego klubu.