[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

21. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Żagiel Piecki - Orlęta Reszel 1:3 (0:2) (18.04.2021)

Wyjazdowy mecz z Żaglem Piecki zagraliśmy już całkiem fajnie, szczególnie w pierwszej połowie, w której prowadziliśmy grę i mieliśmy przeciwnika pod kontrolą. Po golach Pawła Romańczuka i Mateusza Terlika zasłużenie prowadziliśmy, 2:0.

Drugą część zaczęliśmy podobnie, ale po kwadransie oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, którzy w 71. minucie zdobyli kontaktową bramkę i ruszyli za ciosem chcąc doprowadzić do remisu.

My nastawiliśmy się na kontry i po jednej z nich sam na sam z bramkarzem wyszedł Bartek Bogdaniuk, ale niestety trafił piłką w jego nogi.

W końcówce było trochę nerwowo, ale ostatecznie to my za sprawą Patryka Kuleszo zadaliśmy ostatni cios. Nasz młody piłkarz pojawił się na boisku w 86. minucie, a cztery minuty później mógł cieszyć się z pierwszego gola w seniorach.

Wygraliśmy, 3:1, a że Rominta Gołdap doznała porażki, 1:2 z Vęgorią Węgorzewo, wskoczyliśmy na drugie miejsce w tabeli! Brawo!

Cały mecz do obejrzenia na Facebooku -- TUTAJ --

Gole z meczu -- TUTAJ --

Info z meczu na Łączy Nas Piłka -- TUTAJ --

Tak padały bramki:

15. minuta - Kuba Janowski dalekim zagraniem uruchomił Pawła Romańczuka, ten ładnie "zgasił" piłkę, wpadł w pole karne balansem ciała oszukując obrońcę i uderzył potężnie lewą nogą pod poprzeczkę, 0:1

30. minuta - Z rzutu rożnego dośrodkował Kuba Janowski, Mateusz Terlik wyskoczył wysoko na 11-stym metrze i pewnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gospodarzy, 0:2

71. minuta - Rzut wolny dla Żagla tuż przed naszym polem karnym. Mateusz Spirydon uderzył precyzyjnie obok muru i piłka przy słupku wpadła do bramki, 1:2

90. minuta - Piłkę w środku pola przejął Wiktor Sawicki, popędził z nią dobre 30 metrów i zagrał w tempo do wbiegającego w pole karne Patryka Kuleszo, który uderzył po ziemi w dalszy róg bramki zdobywając swojego pierwszego gola w seniorskiej drużynie, 1:3

0:1 Paweł Romańczuk (15', asysta: Jakub Janowski)
0:2 Mateusz Terlik (30', asysta: Jakub Janowski)
1:2 Mateusz Spirydon (71' - z rzutu wolnego)
1:3 Patryk Kuleszo (90', asysta: Wiktor Sawicki)

Żagiel: Paweł Bloch (11' ), Kamil Maciorowski (58' ), Łukasz Gabryszak (90' )

Orlęta: Błażej Urbanowicz (25' ), Jarosław Bochno (60' )

Orlęta: Robert Mielnik - Patryk Wiensław (88' Marcin Danieluk), Mateusz Terlik, Andrzej Adamiak, Jarosław Bochno (88' Mikołaj Brygoła), Patryk Janowski (53' Artur Stelmaszczyk), Błażej Urbanowicz (51' Wiktor Sawicki), Paweł Romańczuk, Jakub Janowski (70' Miłosz Sosiński), Patryk Policha (80' Kamil Jankiewicz), Bartłomiej Bogdaniuk (86' Patryk Kuleszo)

Niewykorzystani rezerwowi: wszyscy wykorzystani