[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

20. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Orlęta Reszel - Łyna Sępopol 3:0 (1:0) (10.04.2021)

Mimo zwycięstwa, 3:0 nad Łyną Sępopol nadal czuć piłkarski niedosyt. Oczywiście trzy punkty cieszą, ale jakoś brakuje finezji w naszej grze, którą oklaskiwalibyśmy obserwując mecz z boku.

Szybko zdobyta bramka przez Bartka Bogdaniuka (90-ta w Orlętach) ustawiła spotkanie i goście musieli gonić wynik. Niewiele z ich akcji wychodziło, ale ambicji odmówić im nie można.

W 35. minucie mogliśmy podwyższyć na 2:0, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Paweł Romańczuk.

Tuż przed przerwą bliski szczęścia był "Bartolo", ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

w 59. minucie Łyna przeprowadziła groźną akcję, ale na nasze szczęście piłka po strzale jednego z zawodników przeleciała obok słupka.

Dziesięć minut później odpowiedzieliśmy bamką Pawła Romańczuka, dzięki której grało nam się już spokojniej.

W końcówce swoją 159. bramkę w Orlętach zdobył Kamil Jankiewicz, dla którego ten sezon prawdopodobnie jest ostatnim w piłkarskiej przygodzie.

Co ciekawe, to chyba pierwsza taka sytuacja, że trzech naszych najlepszych strzelców w tej znanej historii klubu trafiło do siatki w tym samym meczu. :)

Cały mecz do obejrzenia na Facebooku -- TUTAJ --

Bramki z meczu -- TUTAJ --

Info z meczu na Łączy Nas Piłka -- TUTAJ --

Tak padały bramki:

2. minuta - Patryk Policha spresował obrońcę Łyny i ten stracił piłkę. Przejął ją Bartek Bogdaniuk, który widząc, że bramkarz wyszedł wysoko uderzył od razu zza pola karnego i piłka wpadła do pustej bramki, 1:0

69. minuta - z szybką akcją wyszedł Bartek Bogdaniuk, zagrał między obrońców do Patryka Polichy, ten z narożnika pola karnego podał na 17-sty metr do Pawła Romańczuka, który uderzył niezbyt precyzyjnie, ale skutecznie przy słupku, 2:0

89. minuta - znów akcję zapoczątkował Bartek Bogdaniuk, zagrał do środka do Błażeja Urbanowicza i uciekł po skrzydle, ten odegrał mu z pierwszej na wolne pole, "Bartolo" doszedł do piłki i podał na 5-ty metr do Kamila Jankiewicza, który dostawił tylko nogę i piłka wylądowała w bramce, 3:0

1:0 Bartłomiej Bogdaniuk (2', bez asysty)
2:0 Paweł Romańczuk (69', asysta: Patryk Policha)
3:0 Kamil Jankiewicz (89', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)

Orlęta: Wiktor Sawicki (44' )

Łyna: Piotr Gigielewicz (70' )

Orlęta: Robert Mielnik - Patryk Wiensław, Mateusz Terlik, Andrzej Adamiak, Jarosław Bochno, Patryk Janowski, Wiktor Sawicki (78' Miłosz Sosiński), Błażej Urbanowicz, Paweł Romańczuk (80' Kamil Jankiewicz), Patryk Policha (72' Mikołaj Brygoła), Bartłomiej Bogdaniuk

Niewykorzystani rezerwowi: Jarosław Doborzyński, Patryk Modzel, Paweł Plonkowski, Jakub Kos

Trener: Łukasz Pyrzak