[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

17. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: MKS Jeziorany - Orlęta Reszel 2:1 (0:1) (21.11.2020)

Nie tak mieliśmy żegnać rundę jesienną. Po dziewięciu meczach z rzędu bez porażki znaleźli na nas sposób piłkarze MKS Jeziorany. Co najlepsze, zespół ten pierwszy celny strzał w meczu oddał w 38. minucie i był to jedyny w tej części gry.

My do przerwy mieliśmy dokładnie dziewięć sytuacji do strzelenia gola, ale tradycyjnie już raziła nieskuteczność, a i w bramce dobrze spisywał się golkiper rywali.

Raz jednak udało się trafić do siatki za sprawą Patryka Polichy, który wykorzystał szybkie zgranie piłki od Pawła Romańczuka.

Do przerwy więc prowadziliśmy zasłużenie, bez zagrożenia ze strony MKS-u. Wydawało się więc, że kolejne gole, to tylko kwestia czasu.

Niestety w drugiej części mocno spuściliśmy z tonu, momentami rywale siali popłoch i w 70. minucie zdołali wyrównać po kompletnej dezorganizacji naszej defensywy.

Jakby tego było mało, w 90. minucie po szybkiej akcji i kolejnych naszych błędach w kryciu, dwóch zawodników MKS-u zaważyło o losach spotkania.

Niestety, przegraliśmy wygrany mecz...

Mimo porażki, mając kilkupunktową przewagę nad trzecią Romintą Gołdap utrzymaliśmy drugą pozycję w tabeli i z tym bardzo dobrym wynikiem kończymy rok 2020.

Cały mecz do obejrzenia na Facebooku -- TUTAJ --

Info z meczu na Łączy Nas Piłka -- TUTAJ --

Tak padały bramki:

42. minuta - Sebastian Krzywicki zagrał górą w pole karne do Pawła Romańczuka, ten kolanem zgrał piłkę do nadbiegającego Patryka Polichy, który uderzył z pierwszej i było, 0:1

70. minuta - Niepilnowany z prawej strony pola karnego Marceli Kowalski wyłożył piłkę na przedpole bramkowe do osamotnionego Adama Błaszczyka, ten przyłożył nogę i piłka wylądowała pod poprzeczką, 1:1

90. minuta - Bramkarz dalekim wykopem posłał piłkę w okolice środka boiska, jeden z zawodników zgrał ją głową do swojego partnera, który od razu zagrał ją na lewe skrzydło do niepilnowanego pomocnika. Ten wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki do Adama Błaszczyka, dwaj obrońcy nie przecięli podania i ten z bliska wpakował piłkę do siatki, 2:1.

0:1 Patryk Policha (42', asysta: Paweł Romańczuk)
1:1 Adam Błaszczyk (70')
2:1 Adam Błaszczyk (80')

MKS Jeziorany: Kamil Wierzbicki (65' ), Cezary Korbus (84' ), Marceli Kowalski (86' ), Damian Lewandowski (89')

Orlęta: Jarosław Bochno (75' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński - Patryk Wiensław, Mateusz Terlik, Sebastian Krzywicki, Jarosław Bochno - Bartosz Markisz (70' Patryk Modzel), Jakub Janowski, Błażej Urbanowicz (76' Miłosz Sosiński), Paweł Romańczuk (66' Krzysztof Królik), Patryk Policha (85' Artur Stelmaszczyk) - Bartłomiej Bogdaniuk

Niewykorzystani rezerwowi: Dawid Chęciński, Andrzej Adamiak

Trener: Łukasz Pyrzak