[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

15. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Orlęta Reszel - Czarni Olecko 2:0 (0:0) (07.11.2020)

Ciekawy pojedynek zobaczyliśmy w Reszlu w chłodną listopadową sobotę. Goście przyjechali do nas powalczyć, jak równy z równym i prezentowali się naprawdę solidnie.

Można gdybać, co by było, gdyby w 59. minucie przed utratą gola nie uchronił nas słupek i gdyby kilka minut później czerwonej kartki nie otrzymał jeden z zawodników tej drużyny. Pachniało bramką dla Czarnych w kilku sytuacjach i być może dopięliby oni swego, a tak to my, grając w przewadze przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Najpierw w 80. minucie swojego 130. gola w barwach Orląt zdobył Paweł Romańczuk, a w doliczonym czasie debiutancką bramkę strzelił Artur Stelmaszczyk.

Tym sposobem zdobyliśmy Wicemistrzostwo Rundy Jesiennej ustępując tylko DKS Dobre Miasto. Przed nami jeszcze dwa mecze rundy rewanżowej, 14. listopada z Kłobukiem Mikołajki i 21. z MKS Jeziorany.

Cały mecz do obejrzenia na Facebooku -- TUTAJ --

Info z meczu na Łączy Nas Piłka -- TUTAJ --

Tak padały bramki:

80. minuta - Świetna akcja Orląt! Błażej Urbanowicz zagrał ze środka do Pawła Romańczuka, ten z pierwszej podał do Sebastiana Krzywickiego, który czubkiem buta mu odegrał, "Romek" wpadł w pole karne i uderzył precyzyjnie lewą nogą w dalszy róg bramki, 1:0!

90. minuta - Jarek Bochno dalekim podaniem uruchomił Sebastiana Krzywickiego, który popędził z piłką kilkadziesiąt metrów, wpadł w pole karne i zagrał między obrońcami do niepilnowanego Artura Stelmaszczyka. Ten uderzył w bliższy róg obok bezradnego bramkarza gości podwyższając na 2:0.