[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

13. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Orlęta Reszel - SKS Szczytno 4:0 (1:0) (24.10.2020)

Ze szczuplutką ławką rezerwowych przyszło nam grać z dobrze spisującym się ostatnio, SKS Szczytno. Z różnych powodów zabrakło w kadrze takich graczy, jak Adrian Giziński, Patryk Policha, Mateusz Zaleśkiewicz, Wiktor Sawicki, Patryk Wiensław, czy Patryk Modzel.

Jakby tego było mało na początku spotkania urazu głowy doznał Krzysiek Królik i musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Andrzej Adamiak, a na ławce zostali tylko Paweł Romańczuk (świeżo po chorobie) i drugi bramkarz, Dawid Chęciński.

Mecz ułożył nam się jednak idealnie, bo w 8. minucie objęliśmy prowadzenie po bramce Bartka Bogdaniuka. Później spuściliśmy nieco z tonu i goście całkiem nieźle sobie poczyanali. Dopiero w końcówce pierwszej połowy odzyskaliśmy swój rytm, choć kolejne gole już nie padły.

Drugie 45 minut było już lepsze w naszym wykonaniu i w krótkim odstępie czasu kolejne dwa trafienia dorzucił Bartek Bogdaniuk, a na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem wynik ustalił Paweł Romańczuk.

Wygraliśmy wysoko, 4:0, ale Szczytno pokazało się z bardzo dobrej strony i jeszcze niejednej drużynie urwie punkty.

Cały mecz do obejrzenia na Facebooku -- TUTAJ --

Info z meczu na Łączy Nas Piłka -- TUTAJ --

Tak padały bramki:

8. minuta - Jarek Bochno dalekim zagraniem na lewe skrzydło uruchomił Bartka Markisza, ten podciągnął z piłką kilkanaście metrów i zagrał precyzyjnie na przedpole bramkowe, gdzie chyhał już Bartek Bogdaniuk, który dostawił nogę i piłka wylądowała w bramce, 1:0.

51. minuta - Sebastian Krzywicki zagrał w tempo do Bartka Bogdaniuka, ten odważnie ruszył w kierunku bramki, przed 16-stką zwodem oszukał obrońcę i uderzył ładnie w dalszy róg bramki, 1:0

58. minuta - Kuba Janowski w indywidualnej akcji wpadł w pole karne, uderzył w dalszy róg, ale bramkarz zdołał sparować piłkę. Dopadł do niej Bartek Bogdaniuk, który świetnie przełożył ją na lewą nogę i uderzył pewnie obok bezradnego golkipera gości, 2:0.

88. minuta - Paweł Romańczuk ładnie zagrał górą na wyjście do Kuby Janowskiego, ten ponownie stanął oko w oko z bramkarzem rywali, uderzył technicznie, ale golkiper "wypluł" piłkę przed siebie, a właściwie pod nogi Romka, który od razu wpakował piłkę do siatki, 4:0.

Gole:

1:0 Bartłomiej Bogdaniuk (8', asysta: Bartosz Markisz)
2:0 Bartłomiej Bogdaniuk (51', asysta: Sebastian Krzywicki)
3:0 Bartłomiej Bogdaniuk (58', bez asysty)
4:0 Paweł Romańczuk (88', bez asysty)

Kartki:

Orlęta: Jarosław Bochno (24' ), Miłosz Sosiński (45' ), Bartosz Markisz (47' )

SKS Szczytno: Łukasz Krajzda (44' ), Gabriel Suchajczuk (62' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński - Paweł Plonkowski, Krzysztof Królik (12' Andrzej Adamiak), Mateusz Terlik, Jarosław Bochno, Jakub Janowski, Błażej Urbanowicz, Miłosz Sosiński (50' Paweł Romańczuk), Sebastian Krzywicki, Bartosz Markisz (88' Dawid Chęciński), Bartłomiej Bogdaniuk

Niewykorzystani rezerwowi: brak

Trener: Łukasz Pyrzak

Kierownik drużyny: Henryk Gołębiewski

Dodał: Rafał Romańczuk