[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

11. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Orlęta Reszel - Cresovia Górowo Iławeckie 7:1 (1:0) (10.10.2020)

Przed meczem z ostatnią w tabeli Cresovią Górowo Iławeckie mieliśmy apetyt na festiwal strzelecki w wykonaniu naszej drużyny. Przecież nie mogło być inaczej, bo drugie miejsce w tabeli, na którym się znajdowaliśmy (i nadal znajdujemy) zobowiązuje do zaprezentowania swej siły ze słabeuszem.

Pierwsza połowa była jednak jakaś bez wyrazu. Oczywiście kontrolowaliśmy grę prowadząc od 14. minuty, 1:0, ale do przerwy momentami na boisku było dość sennie.

Dopiero w drugiej części ruszyliśmy "z kopyta" i worek z bramkami się rozwiązał.

Zwycięstwo pewne i zasłużone. DKS Dobre Miasto stracił punkty, więc tracimy do niego tylko trzy oczka, a że w sobotę, 17. października gramy na wyjeździe właśnie z tym zespołem, to szykuje nam się szlagier rundy jesiennej. Jeśli wygramy, wskoczymy na pierwsze miejsce w tabeli. Oj będzie "meczycho"! :)

Tak padały bramki:

14. minuta - Zakotłowało się w polu karnym gości! Najpierw uderzał Wiktor Sawicki, później Paweł Romańczuk, na koniec głową do środka zgrywał Bartek Bogdaniuk i tym razem "Romek" ładną przewrotką pokonał bramkarza gości! 1:0

49. minuta - Rzut wolny z 25. metrów naprzeciw bramki. Mateusz Terlik uderza mocno i piłka przy słupku wpada do siatki. 2:0

53. minuta - Na strzał z 20 metrów decyduje się Patryk Policha, piłka dostając rotacji wpada pod poprzeczkę, 3:0

55. minuta - Kontra gości, ładne zagranie w uliczkę, Łukasz Pisarzewski wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem i uderza pewnie w dalszy róg, 3:1

59. minuta - Bartek Bogdaniuk dośrodkowuje z rzutu rożnego, Paweł Romańczuk uderza głową i piłka przy słupku ląduje w bramce, 4:1

63. minuta - Ładna piłka od Patryka Wiensława na dalszy słupek, Bartek Bogdaniuk dopełnia formalności dostawiając stopę i mamy, 5:1!

88. minuta - Adrian Giziński zagrywa na wyjście do Patryka Modzela, ten uderza czubkiem buta i piłka obok bramkarza wpada do bramki, 6:1

89. minuta - Rzut wolny pośredni w polu karnym gości, Adrian Giziński podaje do Kuby Janowskiego, ten wykłada piłkę na 16 metr do Mateusza Terlika, który uderza z pierwszej i piłka ląduje w bramce przy dalszym słupku, 7:1

1:0 Paweł Romańczuk (14', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)
2:0 Mateusz Terlik (49' - z rzutu wolnego)
3:0 Patryk Policha (53', bez asysty)
3:1 Łukasz Pisarzewski (55')
4:1 Paweł Romańczuk (59', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)
5:1 Bartłomiej Bogdaniuk (63', asysta: Patryk Wiensław)
6:1 Patryk Modzel (88', asysta: Adrian Giziński)
7:1 Mateusz Terlik (89', asysta: Jakub Janowski)