[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

2. Runda Wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2020/2021: Orlęta Reszel - Granica Kętrzyn 1:3 (0:1) (09.09.2020)

Przed pucharowym meczem z Granicą Ketrzyn wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie, bo rywal zza miedzy, to solidny czwartoligowiec.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak naszej porażki, bo pojedynek był dość wyrównany, a gola straciliśmy po stałym fragmencie gry. Trzeba jednak przyznać, że momentami Granica bardzo ładnie operowała piłką i wydawało się, że jej przewaga będzie rosła z minuty na minutę.

W drugiej połowie tak też było, bo rywale grali solidnie, bez nerwówki konstruując akcje. Podwyższenie uzyskali jednak po "karnym z kapelusza", który sprezentował im sędzia.

Przy wyniku, 0:2 nie położyliśmy się jednak na boisku i powalczyliśmy o zmianę rezultatu. W 78. minucie niezawodny w tym sezonie, Bartek Bogdaniuk strzelił gola kontaktowego i wydawało się, że pójdziemy za ciosem.

Niestety trzy minuty później po szybkiej akcji Granicy do siatki trafił Bobrowski i było po meczu. W końcówce goście mieli jeszcze dwie, trzy sytuacje do podwyższenia wyniku, ale ostatecznie skończyło się na ich zwycięstwie, 3:1.

Tak padały bramki:

29. min. - dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszy słupek, Marcin Dwulat uderza celnie głową i przegrywamy 0:1

66. min. - dyskusyjny faul Sebastiana Krzywickiego w polu karnym, rzut karny dla Granicy pewnie zamieniony na bramkę przez Tomka Bobrowskiego, 0:2

78. min. - Patryk Wiensław zagrywa w pole karne do Bartka Bogdaniuka, ten strzela pewnie i mamy kontaktowe trafienie! 1:2

81. min. - piłka na dalszy słupek do Tomka Bobrowskiego, który uderza w przeciwny róg i ta odbijając się od słupka wpada do bramki, 1:3

0:1 Marcin Dwulat (29')
0:2 Tomasz Bobrowski (66' - z rzutu karnego)
1:2 Bartłomiej Bogdaniuk (78', asysta: Patryk Wiensław)
1:3 Tomasz Bobrowski (81')

Orlęta: Jakub Janowski (66' )

Granica: brak

Orlęta: Jarosław Doborzyński - Patryk Wiensław, Sebastian Krzywicki, Mateusz Terlik, Jarosław Bochno, Błażej Urbanowicz (77' Patryk Modzel), Wiktor Sawicki (73' Adrian Giziński), Mateusz Zaleśkiewicz (80' Krzysztof Królik), Bartosz Markisz (60' Patryk Policha), Jakub Janowski (67' Paweł Romańczuk), Bartłomiej Bogdaniuk (83' Artur Stelmaszczyk)

Niewykorzystani rezerwowi: Andrzej Adamiak

Trener: Łukasz Pyrzak