[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

3. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Victoria Bartoszyce - Orlęta Reszel 1:4 (1:2) (26.08.2020)

Dzisiaj nadrobiliśmy ligowe zaległości z trzeciej kolejki. W meczu wyjazdowym pokonaliśmy Victorię Bartoszyce, 4:1.

Pierwsza połowa wyrównana. Gospodarze próbowali odważnej gry, my staraliśmy się wskoczyć na odpowiedni rytm. W 16. minucie straciliśmy gola po kiksie Mateusza Terlika, ale dzisięć minut później do siatki trafił Paweł Romańczuk. Nasz pomocnik tuż przed przerwą podaniem obsłużył Bartka Bogdaniuka, który nie dał szans bramkarzowi Viktorii i do szatni schodziliśmy z jednobramkową zaliczką.

W drugiej połowie dążyliśmy do podwyższenia wyniku, gospodarze na moment próbowali odpowiedzieć pressingiem, ale szybko ugasiliśmy ich zamiary zdobywając gola na 3:1 (Paweł Romańczuk z rzutu karnego).

W 90. minucie wynik ustalił Jarek Bochno i mogliśmy cieszyć się z zasłużonych trzech punktów.

Tak padały bramki:

16. min. - dośrodkowanie z lewej strony pola karnego, Mateusz Terlik niefortunnym wślizgiem wbija piłkę do naszej bramki, przegrywamy 0:1

26. min. - Paweł Romańczuk przyjmuje piłkę na 30-tym metrze i uderza mocno po ziemi przy słupku! 1:1

41. min. - "Romek" zagrywa ładnie "w uliczkę" do Bartka Bogdaniuka i ten uderza pewnie po ziemii w dalszy róg bramki, 2:1 dla nas

62. min. - "Bartolo" szybszy od bramkarza ale wyrzucony na bok, zagrywa jednak wzdłuż pola karnego, do piłki dobiega Błażej Urbanowicz, który jest faulowany. Rzut karny. Paweł Romańczuk uderza mocno po rękach bramkarza podwyższając na 3:1!

90. min. - "Błażka" górą do Wiktora Sawickiego, ten faulowany w polu karnym, sędzia nie gwiżdże, ale do piłki dopada Jarek Bochno i uderza po ziemii w bliższy róg, wygrywamy 4:1