[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

4. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Orlęta Reszel - Wilczek Wilkowo 2:2 (1:2) (22.08.2020)

Kolejny "trudny" derbowy mecz z Wilczkiem Wilkowo za nami. Coś ciężko nam idą pojedynki z tym zespołem. Tym razem skończyło się remisem, 2:2, gdzie pierwszą część meczu przegrywaliśmy, 1:2.

Mieliśmy w tym meczu przewagę, prowadziliśmy grę, ale brakowało w tym wszystkim jakiegoś "powera". Gola straciliśmy już w trzeciej minucie i od początku trzeba było gonić wynik. W 28. minucie wyrównaliśmy po golu Bartka Bogdaniuka, ale na pięć minut przed przerwą nadzialiśmy się na kontrę gości i dostaliśmy bramkę "do szatni".

Druga połowa to już nasza dominacja i sporo sytuacji bramkowych. Dwie znakomite miał najlepszy strzelec poprzedniego sezonu, Paweł Romańczuk, któremu najpierw po strzale zabrakło szczęścia, bo piłka odbiła się od poprzeczki, spadła na linię bramkową i wyszła w pole, a chwilę później po świetnej centrze Patryka Wiensława "Romek" ładnie główkował, ale piłka ocierając się o słupek wyszła poza bramkę.

Swoje sytuacje mieli też Bartek Bogdaniuk i Bartek Markisz, ale ostatecznie do siatki trafił obrońca, Mateusz Terlik, który tym samym uratował remis.

W 80. minucie z boiska powinien wylecieć gracz Wilczka, Paweł Aleksandrowicz, który w brutalny sposób faulował Patryka Wiensława, ale sędzia ukarał go zaledwie żółtą kartką.

W środę, 26. sierpnia o 17:30 zagramy zaległy, wyjazdowy mecz 3. kolejki z Victorią Bartoszyce. Może tym razem pokażemy, na co naprawdę nas stać...

Tak padały bramki:

3. min. - mocne zagranie na wyjście do Mariusza Grabowskiego, ten wychodzi sam na sam z Jarkiem Doborzyńskim i strzela precyzyjnie na 1:0 dla Wilczka

28. min. - świetna indywidualna akcja Sebastiana Krzywickiego, który przebiega z piłką połowę boiska, zgrywa w polu karnym "klepkę" z którymś z naszych piłkarzy i podaje "krótko" do Bartka Bogdaniuka, który nie marnuje sytuacji, 1:1.

41. min. - kontra gości, prawy pomocnik wpada w pole karne, wykłada pilkę na 11-sty metr, strzał z pierwszej Bartosza Małysza i przegrywamy, 1:2

69. min. - dośrodkowanie Patryka Wiensława z prawego skrzydła, piłka zbita na dalszy słupek, dobiega do niej Mateusz Terlik i uderza z pięciu metrów między nogami obrońców, 2:2