[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

2. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Orlęta Reszel - MKS Jeziorany 2:2 (0:1) (09.08.2020)

Niezbyt udanie wypadliśmy w pierwszym meczu sezonu przed własną publicznością. Podobnie, jak w Mikołajkach, mieliśmy problem, by wskoczyć na odpowiedni piłkarski poziom. Niby mieliśmy więcej z gry, ale nic z tego nie wynikało. Goście "kasowali" nas na wysokości szesnastu metrów.

Nasze skrzydła z Kubą Janowskim i Patrykiem Wiensławem były niewidoczne, szczęścia szukaliśmy w środku pola, ale bez rezultatów.

W 26. minucie MKS niespodziewanie zaskoczył kontą i objął prowadzenie, które utrzymał do końca pierwszej połowy. Wprawdzie przed przerwą byliśmy bliscy wyrównania po strzale Mateusza Zaleśkiewicza, ale dobrą interwencję zaliczył bramkarz.

Po przerwie ruszyliśmy nieco odważniej, ale sytuacji bramkowych było niewiele. Z biegiem czasu na boisku pojawili się Andrzej Adamiak oraz Adrian Giziński, którzy dali pozytywny impuls.

W 65. minucie faulowany w polu karnym był Kuba Janowski i sędzia wskazał na 11-sty metr. Paweł Romańczuk uderzył w lewy róg bramkarza, ale ten wyczuł intencje naszego pomocnika i sparował piłkę obok bramki.

Wreszcie w 72. minucie po zagraniu Bartka Bogdaniuka do siatki trafił Kuba Janowski i wydawało się, że pójdziemy za ciosem.

Niestety po 120 sekundach goście ponownie w tym meczu objęli prowadzenie i znów musieliśmy gonić wynik.

W 75. minucie dobrą zmianę dał Patryk Modzel, który trzy minuty później przeprowadził akcję, po której Adrian Giziński wyrównał stał meczu.

Niestety po tej bramce stworzyliśmy sobie może z jedną dobrą okazję do tego, by strzelić zwycięskiego gola. To za mało, by zdobyć trzy punkty.

Tak padały bramki:

26. min. - Dośrodkowanie z lewego skrzydła na 5-ty metr, napastnik Jezioran "szczupakiem" pakuje piłkę do siatki, 0:1.

72. min. - Bartek Bogdaniuk "miękko" wrzuca piłkę na dalszy słupek, gdzie Jakub Janowski uderza głową z bliskiej odległości, 1:1.

74. min. - Szybka kontra gości prawą stroną, zagranie na 7. metr, Adam Błaszczyk ubiega obrońcę, muska piłkę i ta przy bliższym słupku wpada do bramki, 1:2.

78. min. - Patryk Modzel podaje w uliczkę do Adriana Gizińskiego, ten uderza od słupka i mamy remis, 2:2!

0:1 Adam Błaszczyk (26')
1:1 Jakub Janowski (72', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)
1:2 Adam Błaszczyk (74')
2:2 Adrian Giziński (78', asysta: Patryk Modzel)

Orlęta: Mateusz Zaleśkiewicz (63' ), Andrzej Adamiak (72' )

MKS Jeziorany: Cezary Korbus (43' ), Dawid Złotucha (57' ), Damian Lewandowski (71' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński - Paweł Plonkowski (60' Andrzej Adamiak), Mateusz Terlik, Sebastian Krzywicki (75' Wiktor Sawicki), Mateusz Terlik, Jarosław Bochno, Patryk Wiensław (66' Adrian Giziński), Mateusz Zaleśkiewicz, Błażej Urbanowicz (85' Artur Stelmaszczyk), Paweł Romańczuk (75' Patryk Modzel), Jakub Janowski, Bartłomiej Bogdaniuk

Niewykorzystani rezerwowi: Bartosz Markisz, Patryk Policha