[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2020/2021 :. ]

1. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2020/2021: Kłobuk Mikołajki - Orlęta Reszel 1:2 (0:0) (02.08.2020)

Na inaugurację sezonu 2020/2021 zagraliśmy w Mikołajkach z Kłobukiem, który bez strachu przed nami podjął rękawice i grał dość odważnie, ale bez rezultatu.

Od początku gra nam się nie kleiła i ciężko szło konstruowanie akcji. Do tego już w 5. minucie kontuzji nabawił się skrzydłowy, Patryk Policha, co nieco pokrzyżowało plany. Dopiero w końcówce pierwszej połowy zaczęliśmy się budzić i gra wyglądała już lepiej. Bliski gola do szatni był Bartek Bogdaniuk, który uderzył "kąśliwie" z kilku metrów, ale bramkarz popisał się dobrą interwencją. Skończyło się bezbramkowym remisem do przerwy.

W drugiej części trener, Łukasz Pyrzak dokonał kilku korekt w składzie, co przyniosło efekty, bo przejęliśmy inicjatywę i w ciągu dwóch minut zdobyliśmy dwa gole. Ich strzelcem okazał się Bartek Bogdaniuk, który dzięki tym bramkom wskoczył na 3. miejsce w klasyfikacji Strzelców Wszech Czasów Orląt wyprzedzając Marcina Wicińskiego o dwa trafienia (Bartek - 78 goli (70 w lidze i 8 w pucharach), Marcin - 77 goli (74 w lidze i 3 w pucharach). Brawo Bartolo!!!

Na 11 minut przed końcem gospodarze zdobyli kontaktowego gola i w końcówce spotkania było trochę nerwowo, ale korzystny rezultat dowieźliśmy do ostatniego gwizdka.

Tak padały bramki:

57. min. - Paweł Romańczuk w polu karnym zagrał "krótko" do Bartka Bogdaniuka, a ten uderzył pewnie w dalszy róg bramki

59. min. - Kuba Janowski wypuścił Bartka Bogdaniuka, ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem podwyższając na 2:0

79. min. - zawodnik gospodarzy uderzył po ziemi zza pola karnego i piłka przy słupku wpadła do siatki

0:1 Bartłomiej Bogdaniuk (57', asysta: Paweł Romańczuk)
0:2 Bartłomiej Bogdaniuk (59', asysta: Jakub Janowski)
1:2 Maciej Jargus (79')

Kłobuk: Paweł Ślusarek (52' )

Orlęta: Mateusz Terlik (44' ), Jarosław Bochno (56' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński (br.), Paweł Plonkowski (46' Andrzej Adamiak), Krzysztof Królik (53' Sebastian Krzywicki), Mateusz Terlik, Jarosław Bochno, Patryk Wiensław (56' Adrian Giziński), Paweł Romańczuk (70' Patryk Modzel), Mateusz Zaleśkiewicz, Patryk Policha (5' Błażej Urbanowicz), Jakub Janowski (85' Artur Stelmaszczyk), Bartłomiej Bogdaniuk (80' Wiktor Sawicki)