[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2019/2020 :. ]

15. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020: Omulew Wielbark - Orlęta Reszel 2:4 (1:1) (09.11.2019)

Po trzech meczach bez zwycięstwa wreszcie trzy punkty! Po bramkach Bartka Bogdaniuka, Patryka Modzela i dwóch trafieniach Pawła Romańczuka pokonaliśmy Omulwię Wielbark, 4:2.

Zła pasa została przełamana, kończymy rundę jesienną na trzecim miejscu w tabeli, a Paweł Romańczuk śrubuje rekord wszechczasów, jeśli chodzi o liczbę zdobytych bramek w sezonie. Dziś zdobył 22-ego ligowego gola i jednocześnie 120. w barwach Orląt!

Wcześniej najlepsi strzelcy: Piotr Ruszkul i Matuesz Kozoń w całym sezonie mieli po 26 bramek, więc Paweł ma ich na wyciągnięcie ręki, a przed nim przecież jeszcze 15 spotkań! Do Lidera Klasyfikacji Strzelców - Kamila Jankiewicza (158 goli w Orlętach) brakuje mu jeszcze 38, ale z tą formą doścignięcie go, to tylko kwestia czasu. (BRAWO PABLO!!!)

Kilka słów o samym meczu.

Do łask trenera wrócił Bartek Bogdaniuk, który ostatnio wylądował na ławce rezerwowych. Swój powrót do składu przypięczętował w 14. minucie bramką na 1:0, kiedy to po zagraniu Pawła Plonkowskiego "złamał" do środka i uderzył celnie w bliższy róg. Trzynasty ligowy gol w sezonie dopisany na konto tego zawodnika.

Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeleciała nad głowami obrońców i trafiła wprost do Mariusza Miłka, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

Siedem minut po przerwie znów objęliśmy prowadzenie po tym, jak Wiktor Sawicki zagrał w uliczkę do Pawła Romańczuka, a ten uderzył obok skracającego kąt bramkarza Omulwii.

Na kolejne trafienie czekaliśmy aż do 84. minuty, kiedy to ze skrzydła dośrodkowywał Patryk Wiensław, w pole karne wbiegał Patryk Modzel, który posłał piłkę w światło bramki. Golkiper gospodarzy zdołał ją wyłuskać, ale już zza linii bramkowej.

Po chwili w naszym polu karnym faulował Paweł Plonkowski i sędzia wskazał na jedenasty metr. Celnie z 11-stki uderzył Michał Murawski i prowadziliśmy już tylko jedną bramką.

W doliczonym czasie gry nasze zwycięstwo przypieczętował jednak Paweł Romańczuk, który z Mateuszem Zaleśkiewiczem rozklepał obronę rywali i uderzył na, 4:2 zdobywając swoją 120-stą bramkę w barwach Orląt.

Dzięki temu zwycięstwu skończyliśmy rundę jesienną na trzecim miejscu w tabeli (30 pkt, gole 49:19) tracąc do lidera, Błękitnych Pasym 12 punktów i siedem do Rominty Gołdap.

Przed nami dwie wiosenne kolejki, które zostały przeniesione na listopad. W sobotę (16.11., 13:00) zagramy na wyjeździe z DKS Dobre Miasto (w meczu tym zabraknie Pawła Romańczuka i Mateusza Zaleśkiewicza, którzy pauzują za cztery żółte kartki), a tydzień później (23.11., 13:00) podejmiemy u siebie SKS Szczytno.

0:1 Bartłomiej Bogdaniuk (14', asysta: Paweł Plonkowski)
1:1 Mariusz Miłek (43')
1:2 Paweł Romańczuk (52', asysta: Wiktor Sawicki)
1:3 Patryk Modzel (84', asysta: Patryk Wiensław)
2:3 Michał Murawski (87')
2:4 Paweł Romańczuk (90', asysta: Mateusz Zaleśkiewicz)

Omulew: Sebastian Nowakowski (45' )

Orlęta: Mateusz Zaleśkiewicz (26' ), Paweł Romańczuk (74' )