[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2019/2020 :. ]

10. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020: Orlęta Reszel - Śniardwy Orzysz 2:0 (0:0) (05.10.2019)

Po łatwym zwycięstwie nad Cresovią przyszedł czas na zupełnie inną potyczkę z jedną z silniejszych ekip naszej grupy, Śniardwami Orzysz.

Zespół ten od pierwszej minuty pokazał, że przyjechał tutaj coś ugrać, bo to on przez pierwsze dwa kwadranse zepchnął nas na naszą połowę, atakiem pozycyjnym próbował sforsować naszą defensywę, ale bez skutku. My nie wiedzieć czemu oddaliśmy inicjatywę rywalom próbując gry z kontry. Dopiero około 30. minuty zaczęliśmy brać grę na siebie i odważniej zapuszczać się w okolice pola karnego gości.

Okazji bramkowych z obu stron praktycznie nie było, chociaż jedną całkiem niezłą miał w 12. minucie Bartek Bogdaniuk, który po podaniu Patryk Polichy uderzył mocno z 12 metrów, ale dobrze ustawiony był bramkarz.

Druga połowa, to zupełnie inne oblicze Orląt. Od początki narzuciliśmy swój styl gry spychając rywali na ich połowę.

W 52. minucie po rykoszecie od obrońcy golkiper Orzysza musiał wyciągać się, jak sprężyna, by sięgnąć piłki, która zmierzała w dalszy róg.

Chwilę później Kryspin Graczyk przerzucił piłkę nad obrońcą i podał ją do Mateusza Zaleśkiewicza. Ten zagrał na 11-sty metr do niepilnowanego Bartka Bogdaniuka, który znów dobrze uderzył, ale ponownie bramkarz był tam, gdzie być powinien.

Wreszcie w 64. minucie Jatrek Bochno dalekim zagraniem uruchomił Pawła Romańczuka, ten wpadł w pole karne i zagrał cofającą piłkę do Bartka Bogdaniuka, który technicznym strzałem "z klepki" w dalszy róg dał prowadzenie naszej drużynie.

Cztery minuty później powinno być 2:0. "Bartolo" zagrał w uliczkę do "Romka", ten z ostrego kąta posłał piłkę między nogami bramkarza, na drugi metr nabiegał Patryk Policha, który niestety trafił w... słupek.

Na kwadrans przed końcem Bartek Bogdaniuk idealnie dograł do wbiegającego w pole karne Mateusza Zaleśkiewicza, który minął obrońcę i czubkiem buta posłał piłkę między nogami skracającego kąt bramkarza.

W końcówce kontrolowaliśmy grę i nic złego nie mogło nam się przytrafić.

Cenne trzy punkty z bardzo solidnym przeciwnikiem. Brawo!!!

1:0 Bartłomiej Bogdaniuk (64', asysta: Paweł Romańczuk)
2:0 Mateusz Zaleśkiewicz (75', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)

Orlęta: Patryk Policha (82' )

Śniardwy: Daniel Zawadzki (63' )