[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2019/2020 :. ]

9. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020: Cresovia Górowo Iławeckie - Orlęta Reszel 0:5 (0:3) (28.09.2019)

W poprzednim sezonie nasz wypad do Górowa Iławeckiego okazał się fatalny (porażka, 1:2), więc przyszedł czas na rewanż. Plan został wykonany, Orlęta zaaplikowały rywalom pięć goli, a łupem bramkowym po raz kolejny podzielili się Paweł Romańczuk oraz Bartek Bogdaniuk.

"Romek" dopisał na swoje konto dwa trafienia i po dziewięciu kolejkach ma już 17 zdobytych bramek, "Bartolo" natomiast ustrzelił w tym meczu hattricka, dzięki któremu powiększył swój licznik do 11 goli. Ogromną rolę przy bramkach mieli Mateusz Zaleśkiewicz, który zaliczył trzy asysty i Hubert Leszczenko biorący udział przy dwóch golach.

Oto akcje bramkowe:

23. minuta - Hubert Leszczenko ruszył prawym skrzydłem, "złamał do środka", wbiegł w pole karne i uderzył lewą nogą; piłka po rykoszecie od obrońcy trafiła na 11-sty metr do Pawła Romańczuka, który strzelił, futbolówka skozłowała przed bramkarzem i przy słupku wpadła do bramki; 0:1

33. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz zagrał na 22. metr do Bartka Bogdaniuka, ten przymierzył pod poprzeczkę nie dając żadnych szans bramkarzowi Cresovii; 0:2

39. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz przechwycił piłkę na 25. metrze, minął zawodnika gospodarzy, wbiegł w pole karne i wycofał ją na 12-sty metr do Pawła Romańczuka; ten precyzyjnie uderzył w dalszy róg; 0:3

75. minuta - Hubert Leszczenko posłał ze skrzydła mocną piłkę wzdłuż pola karnego, Bartek Bogdaniuk dostawił nogę i ta wylądowała w siatce; 0:4

82. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz dostał piłkę wbiegając w pole karne, minął bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę zdecydował się zagrać do Bartka Bogdaniuka, który praktycznie wbiegł z nią do bramki kompletując hattricka; 0:5