[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2019/2020 :. ]

8. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020: Orlęta Reszel - Łyna Sępopol 1:1 (0:1) (21.09.2019)

W meczu na szczycie Orlęta zremisowały z Łyną Sępopol, 1:1. Pojedynek ten mógł zakończyć się zarówno naszym zwycięstwem, jak i porażką, więc podział punktów wydaje się sprawiedliwy.

Goście momentami zamykali się na własnej połowie, więc było ciasno i za nic nie mogliśmy sforsować ich defensywy. Wychodzili też z groźnymi kontratakami i "śmierdziało" pod naszą bramką.

My natomiast mieliśmy m.in. strzał w poprzeczkę, czy też faul i zagranie ręką w polu karnym, czego sędzia nie odgwizdał.

Mieliśmy więcej z gry, ale Łyna umiejętnie się broniła zadając ciosy, za co trzeba ją pochwalić.

Oto ważniejsze akcje meczu:

7. minuta - Paweł Romańczuk pociągany za koszulkę pada w polu karnym, ale sędzia nie gwiżdże. Ewidentna "jedenastka".

12. minuta - ładna piłka do Wiktora Sawickiego; ten fauklowany przed szesnastką; z rzutu wolnego przymierza "Romek" i trafia w poprzeczkę

13. minuta - szybka akcja gości; piłka zagrana w uliczkę; zawodnik strzela w bliższy róg, ale nasz bramkarz broni nogami; zagranie na piąty metr do niepilnowanego Mateusza Czajkowskiego i ten dostawia nogę pakując piłkę do siatki, 0:1

18. minuta - napastnik Łyny wybiega na czystą pozycję, ale w ostatniej chwili dogania go Hubert Leszczenko i blokuje uderzenie

21. minuta - ładna piłka w pole karne do Patryka Polichy, ten "dziubie" ją czubkiem buta, ale skracający kąt bramkarz dobrze interweniuje

31. minuta - Mateusz Terlik uderza mocno z rzutu wolnego 30 metrów od bramki, ale bramkarz nogami wybija piłkę

46. minuta - Hubert Leszczenko główkuje w polu karnym gości, ale obrońca wybija piłkę z linii bramkowej; szybka konta przerwana faulem Bartka Bogdaniuka; strzał z rzutu wolnego, ale nasz bramkarz przytomnie piąstkuje piłkę

54. minuta - bardzo groźna akcja gości; piłka zagrana na prawą stronę pola karnego, nasz bramkarz niepewnie wychodzi i zawodnik zagrywa ją wzdłuż bramki; napastnik przyjmuje i uderza w bliższy róg, ale Mateusz Terlik ofiarnym wślizgiem wybija piłkę z linii ratując zespół przed utratą drugiego gola

59. minuta - kolejne zamieszanie w naszym polu karnym, najpierw strzał z woleja nad poprzeczką, a po kilkudziesięciu sekundach celne uderzenie, bramkarz broni, dobitka i wszystko czyści Kuba Janowski wybijajac piłkę na rzut rożny

62. minuta - rzut wolny z 25. metrów; tym razem sił próbuje Bartek Bogdaniuk, który uderza technicznie celując w okienko, ale niestety piłka o centymetry mija dalszy słupek

68. minuta - sędzia nie gwiżdże zagrania ręką w polu karnym Łyny, piłka trafia do Kuby Janowskiego, który precyzyjnie dośrodkowuje na przedpole bramkowe, tam nabiega Kryspin Graczyk, który głową zdobywa piękną wyrównującą bramkę, 1:1

72. minuta - Łyna w ofensywnej akcji, ale jeden z naszych obrońców w ostatniej chwili blokuje strzał

90. minuta - Patryk Modzel faulowany przed polem karnym; do piłki podchodzi Paweł Romańczuk, ale niestety strzela wysoko nad bramką