[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2019/2020 :. ]

7. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020: Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 1:3 (0:1) (14.09.2019)

Z Węgorzewa wracamy z kompletem punktów. Kolejne dwie bramki na swoje konto wpisał Paweł Romańczuk, a trzecią dorzucił Bartek Bogdaniuk.

Prowadzenie objęliśmy w 34. minucie po tym, jak bramkarz faulowal "Romka" w polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Golkiper gospodarzy otrzymał za to przewinienie czerwoną kartkę. Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany.

Mimo przewagi liczebnej nie potrafiliśmy podwyższyć rezultatu i do przerwy utrzymało się skrome, 1:0.

Po sześciu minutach drugiej połowy było już jednak 2:0. Piłkę z pola karnego wybijał obrońca, Mateusz Zaleśkiewicz go zblokował i ta trafiła w boczną strefę do Pawła Romańczuka, który złamał do środka i uderzył celnie w bliższy róg.

Nasz najlepszy strzelec tego sezonu w 73. minucie zaliczył asystę zagrywając piętką do Bartka Bogdaniuka, który wybiegł na czystą pozycję i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Vęgorii.

W końcówce spotkania rywale zdobyli honorową bramkę i mecz zakończył się wynikiem, 3:1 dla Orląt.

0:1 Paweł Romańczuk (34' - rzut karny po faulu na nim samym)
0:2 Paweł Romańczuk (51', asysta: Mateusz Zaleśkiewicz)
0:3 Bartłomiej Bogdaniuk (73', asysta: Paweł Romańczuk)
1:3 Krzysztof Mazuro (90')