[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2019/2020 :. ]

6. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020: Orlęta Reszel - Kłobuk Mikołajki 6:0 (4:0) (07.09.2019)

Kolejny zespół wyjechał z Reszla z zerowym dorobkiem punktowym i kilku bramkowym bagażem. Tym razem był to beniaminek, Kłobuk Mikołajki, który trzeba przyznać powalczył, nie ograniaczał się do wybijania piłek z własnej połowy i szukał nawet gry kombinacyjnej.

Orlęta okazały się jednak zbyt silne, a przy skuteczności Pawła Romańczuka, Bartka Bogdaniuka napędzającego grę ofensywną naszego zespołu i dobrej postawie innych naszych piłkarzy rywale byli bez szans.

Wprawdzie w drugiej połowie gra siadła i nie forsowaliśmy już szybkiego tempa, ale przy wyniku 4:0 można było sobie na to pozwolić. Mimo słabszej postawy w tej części meczu zdołaliśmy strzelić jeszcze dwa gole.

Nie musieliśmy długo czekać na SETNĄ bramkę "Romka" w ligowych meczach. Na początku sezonu brakowało mu 13 goli do tego wyniku, a już w szóstym meczu ustrzelił to, do czego dążył (obecnie 100 goli w lidze + 11 w pucharach). Teraz pozostaje mu już tylko pogoń za pierwszym Kamilem Jankiewiczem.

A tak padały bramki w tym meczu:

8. minuta - Paweł Romańczuk powalczył z obrońcą przy linii pola karnego, zagrał na jedenasty metr do wbiegającego Kryspina Graczyka, a ten uderzył z pierwszej po ziemii, 1:0

18. minuta - Jarek Bochno dalekim podaniem uruchomił Pawła Romańczuka, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, wbiegł w pole karne i strzałem po ziemii podwyższył na 2:0

20. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz zagrał mocną, górną piłkę z prawego skrzydła i Paweł Romańczuk znów wybiegł na czystą pozycję nie dając szans bramkarzowi Kłobuka, 3:0

28. minuta - golkiper rywali pod presją wybił piłkę na 12-sty metr wprost pod nogi Bartka Bogdaniuka, ten spokojnie mógł sam uderzać na bramkę, ale zagrał do środka, do Pawła Romańczuka, który dostawił nogę i było 4:0

70. minuta - świetna dwójkowa akcja Bartka Bogdaniuka i Pawła Romańczuka; Bartolo zagrał do Romka stojącego przy linii środkowej boiska, ten odegrał mu na wyjście; drugi z naskuteczniejszych strzelców tego sezonu popędził z piłką 30 metrów i mając przed sobą bramkarza posłał piłkę w dalszy róg, 5:0

80. minuta - Hubert Leszczeno przejął piłkę i wpadł z nią z prawej strony pola karnego, zagrał od razu na piąty metr do Pawła Romańczuka, który strzałem "z klepki" zdobył swojego czwartego gola w meczu, 6:0 (setny gol w lidze)

1:0 Kryspin Graczyk (8', asysta: Paweł Romańczuk)
2:0 Paweł Romańczuk (18', asysta: Jarosław Bochno)
3:0 Paweł Romańczuk (20', asysta: Mateusz Zaleśkiewicz)
4:0 Paweł Romańczuk (28', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)
5:0 Bartłomiej Bogdaniuk (70', asysta: Paweł Romańczuk)
6:0 Paweł Romańczuk (80', asysta: Hubert Leszczenko)