[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2019/2020 :. ]

5. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020: Żagiel Piecki - Orlęta Reszel 3:2 (0:1) (31.08.2019)

Po czterech meczach bez porażki (remis i trzy zwycięstwa) powinęła nam się noga i w Pieckach zostawiliśmy trzy punkty, choć wcale nie musiało tak być.

Przez pierwsze 45 minut nic nie zapowiadało porażki. Na dodatek tuż przed przerwą Hubert Leszczenko zagrał piłkę do Pawła Romańczuka, ten mając na plecach obrońcę zdołał się obrócić i podaniem na "wyjście" uruchomił Wiktora Sawickiego, który nie zmarnował sytuacji i uderzył pewnie przy słupku. Według planu prowadziliśmy więc 1:0.

Niestety po dwunastu minutach drugiej połowy było już 1:1. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybijał Mateusz Terlik, ta niefortunnie odbiła się od nogi Grzegorza Puławskiego i wpadła do siatki. Przypadek...

Sześć minut później znów objęliśmy prowadzenie i ponownie asystę zaliczył Paweł Romańczuk, który otrzymał podanie od Mateusza Zaleśkiewicza i zagrał mu piłkę na czystą pozycję. Ten wybiegł zza obrońców i uderzył precyzyjnie w bliższy róg.

W 78. minucie gospodarze po raz drugi w meczu wyrównali. Do centry z rzutu wolnego wyskoczył Kulig, wygrał pojedynek główkowy z Andrzejem Adamiakiem i piłka trafiła na trzeci metr do Mateusza Żelepienia, który wpakował piłkę do bramki.

Na kilka minut przed końcem spotkania gospodarze znów mieli stały fragment gry. Tym razem rzut rożny. Dośrodkowanie, Przemysław Kulig zgubił krycie i uderzył piłkę głową pod samą poprzeczkę dając prowadzenie swojej drużynie.

Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Paweł Romańczuk, który wbiegł w pole karne, ale uderzył zbyt lekko trafiając przy tym w bramkarza. Trzeba przyznać, że mimo dwóch asyst, nie był to najlepszy występ Romka w tym meczu. Wcześniej miał kilka dogodnych sytuacji, ale ich nie wykorzystał.

Przegraliśmy mecz, którego przegrać nie powinniśmy. Życie pisze jednak swoje scenariusze i pierwszy zimny kubeł na głowę Orląt został wylany. Jestem jednak spokojny i myślę, że podziała on motywująco.

0:1 Wiktor Sawicki (45', asysta: Paweł Romańczuk)
1:1 Grzegorz Puławski (57')
1:2 Mateusz Zaleśkiewicz (63', asysta: Paweł Romańczuk)
2:2 Mateusz Żelepień (78')
3:2 Przemysław Kulig (84')

Żagiel: Kamil Piendyk (22' ), Przemysław Kulig (72' )

Orlęta: Mateusz Zaleśkiewicz (42' ), Patryk Modzel (86' )