[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2019/2020 :. ]

4. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020: Orlęta Reszel - LKS Różnowo 7:0 (3:0) (24.08.2019)

To nam się chłopaki w tym sezonie rozkręcili. :) Tym razem siedem goli przyjęła drużyna LKS Różnowo, która przyjechała do Reszla osłabiona brakiem Kamila Jankiewicza, jak dotąd (prawdopodobnie) Najskuteczniejszego Piłkarza Orląt w historii, za to z trenerem Marcinem Wicińskim, który w naszym klubie uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji strzelców (74 gole w lidze).

"Jankiego" goni Paweł Romańczuk, który dziś czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców i mimo, że do pobicia rekordu 153 bramek w lidze brakuje mu jeszcze 57 goli (aktualnie ma 96 goli), to przy tej skuteczności jest na dobrej drodze, by dokonać tego w najbliższych dwóch, trzech sezonach.

Co ciekawe, przy wszystkich dzisiejszych jego bramkach asystował Bartek Bogdaniuk, który dorzucił również dwa gole (nr. 59 i 60 w Orlętach, jeśli chodzi o ligę, więc do "Wićki" brakuje mu jeszcze 14 trafień).

Jak widać, rośnie nam świetny duet Romańczuk - Bogdaniuk, ktory po czterech kolejkach ma łącznie 15 bramek i 12 asyst.

A tak w tym meczu padały gole:

A tak padały bramki:

23. minuta - Patryl Policha dostał piłkę w tempo, zagrał do Bartka Bogdaniuka, ten położył bramkarza przy dalszym słupku i uderzył z ostrego kąta, 1:0

25. minuta - podanie na lewą stronę do Bartka Bogdaniuka, ten mógł kończyć sam, ale zagrał do środka, do wbiegającego Pawła Romańczuka, który uderzył mocno z pierwszej, 2:0

27. minuta - akcja gości, zawodnik minął obrońcę i strzelił w bliższy róg, ale bramkarz nogami obronił

44. minuta - Bartek Bogdaniuk zagrał długą piłkę do Pawła Romańczuka, ten w polu karnym oszukał zwodem obrońcę i uderzył precyzyjnie lewą nogą, 3:0

48. minuta - z rzutu wolnego przy linii bocznej boiska (jakieś 35 metrów od bramki) dośrodkował Bartek Bogdaniuk, Paweł Romańczuk wyskoczył nad obrońcę i głową posłał piłkę do siatki, 4:0

54. minuta - w dogodnej sytuacji znalazł się Błażej Urbanowicz, ale trafił w bramkarza, dobijał jeszcze Bartek Bogdaniuk, ale uderzył obok słupka

76. minuta - "Bartolo" podał w tempo do Pawła Romańczuka, ten "z obrońcą na plecach" wpadł w pole karne i uderzył po ziemi na 5:0

89. minuta - Paweł Plonkowski zagrał na wyjście do Bartka Bogdaniuka, ten sam na sam, przełożył jeszcze piłkę na lewą nogę i strzelił w dalszy róg, 6:0

90. minuta - goście byli bliscy zdobycia honorowego gola, bo piłka po uderzeniu jednego z zawodników trafiła w poprzeczkę

90. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz wyłuskał piłkę przed polem karnym, wbiegł w obręb 16-stki, minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki, 7:0

1:0 Bartłomiej Bogdaniuk (23', asysta: Patryk Policha)
2:0 Paweł Romańczuk (25', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)
3:0 Paweł Romańczuk (44', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)
4:0 Paweł Romańczuk (48', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)
5:0 Paweł Romańczuk (76', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)
6:0 Bartłomiej Bogdaniuk (89', asysta: Paweł Plonkowski)
7:0 Mateusz Zaleśkiewicz (90', bez asysty)