[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2019/2020 :. ]

2. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2019/2020: SKS Szczytno - Orlęta Reszel 0:8 (0:4) (14.08.2019)

Mecz z SKS Szczytno, to mecz do jednej bramki. Od pierwszej sekundy zepchnęliśmy gospodarzy do defensywy i po 20-stu minutach mieliśmy posiadanie piłki w proporcjach 90% do 10%.

Przed tygodniem DKS okazał się słabeuszem, ale Szczytno można sklasyfikować jeszcze niżej. Zresztą gdyby nasi piłkarze byli dziś skuteczniejsi, wygraliby z 15:0, a tak skończyło się na ośmiu bramkach.

Nie mógł się w tym spotkaniu wstrzelić Paweł Romańczuk, który miał chyba najwięcej "setek", z których wykorzystał zaledwie dwie. Dorzucił do nich za to trzy asysty. Po dwa gole zdobyli jeszcze Bartek Bogdaniuk i Patryk Policha, a po jednym Mateusz Terlik i Mateusz Zaleśkiewicz.

Relacja z meczu:

9. minuta - Wiktor Sawicki faulowany w polu karnym, z jedenastki pewnie trafia Paweł Romańczuk i prowadzimy 1:0

13. minuta - Bartek Bogdaniuk dośrodkowuje z rzutu rożnego, kompletnie niepilnowany Mateusz Terlik celnie uderza głową i jest 2:0

15. minuta - świetna akcja Orląt, Paweł Romańczuk strzela z 18. metrów, ale piłka po rękach bramkarza trafia w poprzeczkę

19. minuta - Bartek dogrywa na 5. metr, Romek trafia w bramkarza, powinien być gol

35. minuta - Bartek zagrywa w pole karne do Romka, ten strzela, ale bramkarz dobrze interweniuje, przy dobitce Mateusza Zaleśkiewicza jest jednak bez szans i nasz pomocnik strzałem po ziemi podwyższa na 3:0

38. minuta - Patryk Policha wpada w pole karne, uderza w dalszy róg, ale bramkarz broni. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Romek główkuje, ale wprost w ręce golkipera.

44. minuta - Paweł Romańczuk wyłuskuje piłkę przed polem karnym, zagrywa od razu na 7. metr do Bartka Bogdaniuka, a ten delikatnie po ziemi podwyższa na 4:0

Tuż przed przerwą świetną okazję ma jeszcze Patryk Policha, ale bramkarz broni jego strzał.

47. minuta - Romek zagrywa na wyjście do Patryka Polichy, ten pędzi z piłką 30 metrów, sam na sam i pewny strzał na 5:0

51. minuta - ewidentny faul na Hubercie Leszczenko w polu karnym, ale sędzia nie gwiżdże

52. minuta - Romek wywalczył piłkę i wybiegł sam na sam z bramkarzem, źle jednak uderzył i piłka przeleciała obok bramki

55. minuta - pierwszy groźny strzał gospodarzy z 30 metrów, nasz bramkarz dobrze ustawiony

57. minuta - Hubert wrzuca ze skrzydła, Romek próbuje strzelać przewrotką, ale daleko od bramki

58. minuta - Paweł Romańczuk zagrywa w pole karne do Bartka Bogdaniuka, ten strzela i piłka po rękach bramkarza wpada do bramki. Prowadzimy 6:0.

61. minuta - Romek w polu karnym, wykłada piłkę dla Bartka Bogdaniuka, ten od razu zagrywa ją do Patryka Polichy, który pewnym strzałem podwyższa na 7:0

64. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz podaje na czystą pozycję do Romka, ten sam na sam znów trafia w bramkarza

66. minuta - Bartek Bogdaniuk znów trafia wprost w bramkarza

67. minuta - Mateusz Zaleśkiewicz zagrywa w uliczkę do Pawła Romańczuka, ten wreszcie wykorzystuje sytuację sam na sam i jest 8:0

68. minuta - Romek znów sam przed bramkarzem i niestety trafia w niego

71. minuta - Romek wpada w pole karne i zagrywa na pustą do Bartka, spalony

75. minuta - Romek na wyjście do Czitki, ale bramkarz broni

81. minuta - Romek uderza zza pola karnego i... znów w bramkarza

Koniec meczu. Orlęta gromią Szczytno, 8:0, a to i tak najniższy z możliwych wyników.

0:1 Paweł Romańczuk (9' - z rzutu karnego po faulu na Wiktorze Sawickim)
0:2 Mateusz Terlik (13', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)
0:3 Mateusz Zaleśkiewicz (33', bez asysty)
0:4 Bartłomiej Bogdaniuk (44', asysta: Paweł Romańczuk)
0:5 Patryk Policha (47', asysta: Paweł Romańczuk)
0:6 Bartłomiej Bogdaniuk (58', asysta: Paweł Romańczuk)
0:7 Patryk Policha (61', asysta: Bartłomiej Bogdaniuk)
0:8 Paweł Romańczuk (67', asysta: Mateusz Zaleśkiewicz)