[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

28. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: Orlęta Reszel - Łyna Sępopol 7:0 (3:0) (01.06.2019)

Wysokim zwycięstwem, 7:0 zakończył się pojedynek Orląt z Łyną Sępopol. Nie mogło być jednak inaczej, bo goście przyjechali do Reszla "gołą jedenastką".

Świetną dyspozycję strzelecką potwierdził Paweł Romańczuk, który po 26. minutach mógł się cieszyć z klasycznego hattricka, a w drugiej połowie zdobył swoją czwartą bramkę w meczu i asystował przy dwóch golach kolegów. (10 goli w czterech kolejnych meczach, 24 bramki w tym sezonie, 87 trafień w historii Orląt). Wszystko zaczeło się w 11. minucie, kiedy to bardzo dobrą wrzutką popisał się Hubert Leszczenko, Romek wbiegł w pole karne między obrońców i mocnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W 24. minucie Paweł Przybylski zagrał w uliczkę, a Romek mając przed sobą tylko bramkarza lekko podciął futbolówkę i ta poleciała w róg bramki.

Dwie minuty później było już 3:0. Po rzucie rożnym piłkę wybili obrońcy, Mateusz Terlik przytomnie zagrał ją głową w pole karne, tam Paweł wbiegł przed stopera i uderzył celnie w dalszy róg.

Tuż po przerwie swojego debiutanckiego gola w seniorach zdobył Wiktor Sawicki. Paweł Romańczuk wpadł w pole karne, bramkarz skrócił kąt, więc Romek zagrał piłkę na 12-sty metr, gdzie czyhał już Wiktor, który mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 4:0.

W 56. minucie ponownie do siatki trafił nasz najskuteczniejszy piłkarz tego sezonu, który "mięciutkim" strzałem z rzutu wolnego posłał piłkę nad murem i bramkarz mógł ją tylko odprowadzić wzrokiem.

Nie minęło 60 sekund, a Paweł zagrał piłkę przed pole karne do Mateusza Zaleśkiewicza, który technicznym strzałem wewnętrzną częścią stopy trafił od słupka na 6:0.

W 85. minucie na strzał z około 25. metrów zdecydował się Mateusz Terlik i piłka poszybowała pod poprzeczkę. To była siódma i ostatnia bramka w tym meczu.

Do końca sezonu pozostały już tylko dwa mecze, z Błękitnymi Pasym i Śniardwami Orzysz. My już o nic nie walczymy, bo czwarte miejsce, na którym jesteśmy nie jest w żaden sposób zagrożone (12 punktów nad piątą Victorią Bartoszyce). O grę w barażach o IV ligę walczą Pisa i właśnie Śniardwy. Niewykluczone, że mecz z Orzyszem będzie decydował o tym, która z tych ekip uzyska prawo do gry o wyższy szczebel rozgrywek. Może być ciekawie.

1:0 Paweł Romańczuk (11', asysta: Hubert Leszczenko)
2:0 Paweł Romańczuk (24', asysta: Paweł Przybylski)
3:0 Paweł Romańczuk (26', asysta: Mateusz Terlik)
4:0 Wiktor Sawicki (46', asysta: Paweł Romańczuk)
5:0 Paweł Romańczuk (56' - z rzutu wolnego)
6:0 Mateusz Zaleśkiewicz (57', asysta: Paweł Romańczuk)
7:0 Mateusz Terlik (85', bez asysty)

Kartki: brak

Orlęta: Jarosław Doborzyński (76' Dawid Chęciński) - Patryk Wiensław, Jakub Suszyński, Mateusz Terlik, Jarosław Bochno, Hubert Leszczenko (46' Patryk Policha), Paweł Przybylski (43' Wiktor Sawicki), Mateusz Zaleśkiewicz, Paweł Romańczuk (65' Przemek Schmidt), Jakub Janowski (72' Kacper Siedlakiewicz), Błażej Urbanowicz (60' Hubert Jałoszewski)