[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

25. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: Mazur Wydminy - Orlęta Reszel 0:6 (0:1) (18.05.2019)

Do przedostatniego w tabeli, Mazura Wydminy nasi piłkarze jechali z zamiarem odniesienia pewnego zwycięstwa i mimo, że do przerwy prowadzili tylko jedną bramką, to już w drugiej połowie błysnęli skutecznością aplikując rywalom kolejnych pięć goli!

Wynik meczu w 43. minucie otworzył Mateusz Zaleśkiewicz, który popisał się świetnym strzałem w samo okienko.

Na 2:0 w 61. minucie podwyższył Błażej Urbanowicz, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Huberta Leszczenki, przyjął piłkę i uderzył lewą nogą nie do obrony (pierwszy gol tego zawodnika w drużynie seniorów).

Cztery minuty później znów asystę zaliczył Hubert, bo zagrał ładnie na czystą pozycję do Mateusza Zaleśkiewicza, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Mazura posłał piłkę w dalszy róg.

W 73. minucie jeden z obrońców zatrzymał piłkę ręką po strzale Kuby Janowskiego i sędzia podyktował jedenastkę. Tę wykonywać miał Paweł Romańczuk, ale oddał ją właśnie Mateuszowi Zaleśkiewiczowi, który tym samym ustrzelił hattricka i swojego 40. gola w historii ligowych występów.

W ostatnich pięciu minutach meczu Paweł też dorzucił swoje trzy grosze, bo najpierw wykończył podanie Kuby Janowskiego, a potem po zagraniu Mateusza Zaleśkiewicza techniczną podcinką ustalił wynik spotkania na 6:0. Była to 79. bramka "Romka" w Orlętach. Jeśli strzeli 80-tą, to wskoczy na drugą pozycję w tabeli strzelców wszechczasów Orląt i z każdą kolejną będzie śrubował swój rekord goniąc swojego kuzyna, Kamila Jankiewicza, który z dorobkiem 153 goli plasuje się na pierwszym miejscu.

Gole:

0:1 Mateusz Zaleśkiewicz (43', asysta: Jakub Janowski)
0:2 Błażej Urbanowicz (61', asysta: Hubert Leszczenko)
0:3 Mateusz Zaleśkiewicz (65', asysta: Hubert Leszczenko)
0:4 Mateusz Zaleśkiewicz (73' - z rzutu karnego)
0:5 Paweł Romańczuk (86', asysta: Jakub Janowski)
0:6 Paweł Romańczuk (89', asysta: Mateusz Zaleśkiewicz)

Kartki:

Mazur: Marcin Romanowski (43' ), Damian Wileński (73' ), Szymon Tuttas (84' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński (14' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński - Patryk Wiensław, Jakub Suszyński, Mateusz Terlik, Jarosław Bochno, Patryk Policha (25' Błażej Urbanowicz), Mateusz Zaleśkiewicz, Wiktor Sawicki (82' Kacper Siedlakiewicz), Paweł Romańczuk, Hubert Leszczenko (80' Hubert Jałoszewski), Jakub Janowski

Niewykorzystani rezerwowi: Przemek Schmidt, Patryk Modzel

Dodał: Rafał Romańczuk