[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

21. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: Omulew Wielbark - Orlęta Reszel 1:1 (0:1) (20.04.2019)

Podobnie, jak w rundzie jesiennej remisem, 1:1 zakończył się pojedynek Orląt z Omulwią Wielbark. Rywale postawili nam dość wysoko poprzeczkę i to oni w końcówce meczu mogli zdobyć zwycięską bramkę.

Omulew od początku ruszyła do ataku i w ciągu kilku minut miała dwie świetne sytuacje bramkowe. Mogliśmy mówić o dużym szczęściu.

Dopiero po kwadransie zaczęliśmy się budzić i gra się wyrównała.

W 23. minucie to my zadaliśmy cios po tym, jak Paweł Romańczuk uderzył celnie z kilkunastu metrów dając prowadzenie naszej drużynie (76 gol "Romka" w historii ligowych występów).

Do końca pierwszej połowy graliśmy uważnie, gospodarze czyhali na nasz błąd. Tuż przed przerwą podwyższyć mógł jeszcze Mateusz Zaleśkiewicz, ale jego strzał obronił bramkarz.

Na początku drugiej połowy błąd popełnił sędzia, który podyktował rzut rożny dla gospodarzy (piłka opuściła boisko po kontakcie z zawodnikiem Omulwii). Pech chciał, że po dośrodkowaniu z kornera futbolówkę w bramce umieścił nasz zawodnik, Kuba Janowski i mieliśmy remis, 1:1.

W 65. minucie sędzia mógł odkupić swe winy, ale znów podjął kontrowersyjną decyzję. Faulowany w polu karnym był Kuba Janowski i arbiter słusznie podyktował "jedenastkę". Po chwili jednak zmienił swoją decyzję, bo sędzia boczny wcześniej dopatrzył się spalonego.

Czas upływał, a wynik się nie zmieniał.

Pod koniec meczu gospodarze przycisnęli i mieli dwie dogodne okazje do tego, by zainkasować komplet punktów. Na nasze szczęście ich nie wykorzystali i wynik się nie zmienił.

0:1 Paweł Romańczuk (25', asysta: Mateusz Zaleśkiewicz)
1:1 Jakub Janowski (50' - gol samobójczy)

Omulew: Patryk Płoski (40' )

Orlęta: Jarosław Bochno (37' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński - Jarosław Bochno, Mateusz Terlik, Jakub Suszyński, Patryk Wiensław, Patryk Policha (78' Patryk Modzel), Mateusz Zaleśkiewicz, Paweł Przybylski, Wiktor Sawicki (78' Hubert Leszczenko), Paweł Romańczuk, Jakub Janowski

Niewykorzystani rezerwowi: Błażej Urbanowicz, Hubert Leszczenko, Przemysław Schmidt, Arkadiusz Dunaj