[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

20. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: Orlęta Reszel - Pojezierze Prostki 2:0 (1:0) (13.04.2019)

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli, Pojezierzem Prostki zaczęliśmy według planu, bo już w 3. minucie piłkę między obrońców zagrał Kuba Janowski, Paweł Romańczuk wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. Była to jego 12-sta bramka w sezonie i 75-ta w historii (gole strzelone w lidze).

Kilka minut później "Romek" znów miał dogodną sytuację, ale po zagraniu Wiktora Sawickiego nie zdołał opanować piłki.

W 15. minucie futbolówka wylądowała w siatce po lobie Dawida Maćkowiaka, ale nasz piłkarz był na spalonym.

Na bramkę rywali uderzał później Patryk Policha, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy cztery "setki" miał Paweł Romańczuk, ale najpierw zbyt lekko uderzył, później z kilku metrów przestrzelił, następnie trafił w bramkarza, a na koniec posłał piłkę obok bramki! Ma czego żałować, bo znacznie podrasowałby swój dorobek bramkowy, a tak może tylko żałować niewykorzystanych sytuacji.

Do przerwy tylko 1:0.

Zaraz po niej główkował Mateusz Terlik, ale tylko obok słupka.

W 52. minucie Patryk Wiensław zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej wprost do Patryka Polichy, który uderzył celnie i wreszcie podwyższyliśmy rezultat.

Później jednak spuściliśmy z tonu i niewiele działo się na boisku. Nie licząc niecelnego strzału Mateusza Zaleśkiewicza z 64. minuty, przez dłuższy fragment nie zagroziliśmy bramce gości.

Dopiero w 76. minucie kolejną w tym meczu świetną okazję miał Paweł Romańczuk, ale i tym razem jej nie wykorzystał.

Minutę później sytuację zmarnował też Mateusz Zaleśkiewicz, który z kilku metrów trafił prosto w bramkarza.

To wszystko mogło się zemścić w końcówce, bo niespodziewanie Pojezierze miało dwie stuporcentowe sytuacje! Najpierw jednak w 80. minucie stojący na piątym metrze napastnik nie trafił w piłkę, a sześć minut później przed utratą gola uratowała nas świetna interwencja Jarka Doborzyńskiego.

Wygraliśmy, 2:0, ale wynik powinien być zdecydowanie wyższy.

1:0 Paweł Romańczuk (3', asysta: Jakub Janowski)
2:0 Patryk Policha (51', asysta: Patryk Wiensław)