[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

19. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: LKS Różnowo - Orlęta Reszel 0:1 (0:0) (06.04.2019)

Pojedynek z trzecim zespołem w tabeli, LKS Różnowo zakończył się skromnym zwycięstem Orląt, 1:0. Gol na wagę trzech punktów padł dopiero na osiem minut przed końcem spotkania, a jego strzelcem okazał się Mateusz Terlik.

Gospodarze w niczym nie przypomninali drużyny z rundy jesiennej, ale nie ma się co dziwić, bo w przerwie zimowej nastąpiły w niej duże zmiany, wielu piłkarzy odeszło i tak naprawdę jest to nowy zespół.

Warto dodać, że trenerem LKS-u od niedawna jest były piłkarz Orląt, Marcin Wiciński (ponad 70 goli w barwach RKS), a tuż przed wznowieniem rozgrywek do zespołu dołączył inny wychowanek klubu i obecnie najskuteczniejszy piłkarz w historii, Kamil Jankiewicz (ponad 153 gole w ligowych meczach). "Jankiel", z powodu urazu kolana przeciwko Orlętom jednak nie wystąpił.

Podobnie, jak w meczu z Vęgorią to my graliśmy atak pozycyjny. Gospodarze próbowali przerywać nasze akcje i w pierwszej połowie ta sztuka im się udawała.

Kuba Janowski trafił wprawdzie do siatki, ale sędzia gola nie uznał odgwizdując spalonego. Innym razem doskonałej okazji nie wykorzystał Hubert Leszczenko, który z kilku metrów trafił prosto w bramkarza LKS.

W drugiej połowie nadal prowadziliśmy grę, namnożyło się klarownych sytuacji z naszej strony, ale brakowało skutecznego wykończenia. Minuty upływały, a wynik się nie zmieniał.

Dopiero w 82. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Wiktor Sawicki, najwyżej do piłki wyskoczył Paweł Romańczuk, ale jego strzał instynktownie obronił golkiper Różnowa. Do odbitej piłki dopadł Mateusz Terlik, który pewnym strzałem po ziemii umieścił ją w siatce.

W końcówce spotkania, po podaniach Pawła Romańczuka okazji sam na sam z bramkarzem najpierw nie wykorzystał Kuba Janowski, a chwilę później Dawid Maćkowiak.

Dzięki trzem punktom wskoczyliśmy na trzecią pozycję w tabeli tracąc do drugich, Śniardw Orzysz dwa punkty i dziesięć do lidera, Polonii Lidzbark Warmiński.