[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

18. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 1:1 (0:1) (31.03.2019)

Na inaugurację wiosennych rozgrywek Orlęta tylko zremisowały na wyjeździe z Vęgorią Węgorzewo, 1:1.

Od początku spotkania nasz zespół dominował spychając gospodarzy do obrony, którzy liczyli na kontry.

W 33. minucie objęliśmy prowadzenie po tym, jak zblokowany strzał Patryka Polichy dobił z kilku metrów Hubert Leszczenko posyłając piłkę pod poprzeczkę.

Pod koniec pierwszej połowy Vęgoria dwukrotnie mogła wyrównać, a na nasze szczęście była nieskuteczna.

W drugiej części obraz gry się nie zmienił i to my dyktowaliśmy warunki, ale zamiast podwyższyć wynik spotkania. W 80. minucie, po jednym z dośrodkowań w pole karne dostaliśmy gola na 1:1, który przesądził o losach tego pojedynku.

Zremisowaliśmy mecz do wygrania, co wcale nie cieszy. Mieliśmy kilka dobrych okazji strzeleckich, ale brakowało precyzji. Vęgoria może ten remis uznać za sukces, bo obserwując ten zespół na przestrzeni lat, tak słabej, jak w tym sezonie chyba nie widziałem.

Co do nas, to dwóch piłkarzy złapało kartki i w najbliższym spotkaniu z LZS Różnowo ich nie zobaczymy. Są to Mateusz Zaleśkiewicz i Patryk Wiensław.

Mecz do obejrzenia na facebookowym profilu Orląt.