[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

Orlęta po pierwszych sparingach (14.02.2019)

Dokładnie miesiąc temu piłkarze Orląt rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2018/2019. Przez ten czas rozegrali cztery mecze kontrolne.

Sparing (19.01.2019): Granica Kętrzyn - Orlęta Reszel 2:0 (0:0)

Na początek przegraliśmy, ale z różnych powodów na mecz nie pojechało kilku zawodników i oprócz wyjściowej jedenastki w rezerwie znalazło się tylko trzech piłkarzy, co zaważyło o losach spotkania.

Orlęta: J. Doborzyński - J. Bochno, M. Terlik, J. Suszyński, D. Maćkowiak, P. Policha, M. Zaleśkiewicz, W. Sawicki, P. Przybylski, P. Wiensław, J. Janowski oraz G. Ciski, H. Jałoszewski, zawodnik testowany

Sparing (26.01.2019): MKS Korsze - Orlęta Reszel 6:0 (3:0)

W drugim meczu dostaliśmy lanie od czwartoligowego MKS Korsze, 6:0. I tu również frekwencja nie dopisała, bo zagrało tylko trzynastu zawodników. W bramce wystąpił Jacek Prusinowski, który prawdopodobnie wróci do nas po wojażach w trójmieście. Jarek Doborzyński, czyli do tej pory pierwszy bramkarz Orląt tym razem wcielił się w rolę snajpera ... grając w ataku.

Orlęta: J. Prusinowski - J. Bochno, M. Terlik, A. Adamiak, P. Wiensław (P. Przybylski), P. Policha, M. Zaleśkiewicz, W. Sawicki, J. Janowski, H. Jałoszewski, J. Doborzyński (G. Ciski)

Sparing (01.02.2019): Orlęta Reszel - Wilczek Wilkowo 7:0

Dopiero w trzecim pojedynku nasz zespół odniósł zwycięstwo pewnie pokonując Wilczka Wilkowo, 7:0. W meczu zagrało 16-stu graczy. Dwa gole zdobył Dawid Maćkowiak, po jednym Mateusz Terlik, Patryk Policha, Jakub Janowski, Hubert Leszczenko oraz jeden z zawodników rywala, który strzelił bramkę samobójczą.

Orlęta: zawodnik testowany, H. Leszczenko, K. Królik, M. Terlik, J. Suszyński, P. Policha, M. Zaleśkiewicz, P. Przybylski, D. Maćkowiak, W. Sawicki, J. Janowski. Z ławki weszli: J. Bochno, H. Jałoszewski, G. Ciski, J. Kos, Stelmaszczyk.

Sparing (09.02.2019): Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce 2:0

Z Victorią Bartoszyce również wygraliśmy, ale w mniejszych rozmiarach. Dwie zwycięskie bramki zdobyli Hubert Leszczenko i zawodnik testowany. Niestety kadra znów zawężyła się do 14-stu osób, co nie wróży niczego dobrego na przyszłość.

Orlęta: J. Doborzynski, H. Leszczenko, M. Terlik, J. Suszynski, J. Bochno, P. Wiensław, P. Przybylski, M. Zaleśkiewicz, P. Policha, J. Janowski, zawodnik testowany. Z ławki weszli: G. Ciski, H. Jałoszewski, J. Kos.

Poniżej plan pozostałych sparingów:

16.02.2019 (sobota) - Vęgoria Węgorzewo (Mrągowo, godz. 11.00)

22.02.2019 (piątek) - Cresovia Górowo Ił. (Bartoszyce, godz. 18.00)

02.03.2019 (sobota) - Tęcza Biskupiec (Mrągowo, godz. 11.00)

08.03.2019 (piątek) - Mrągowia Mrągowo (Mrągowo, godz. 18.00)

16.03.2019 (sobota) - Żagiel Piecki (Mrągowo, godz. 11.00)

23.03.2019 (sobota) - Reduta Bisztynek (Bisztynek, godz. 13.00)

Jeśli chodzi o kadrę, to niestety uszczupliła się ona nieco w porównaniu z rundą jesienną. Zacznijmy od tego, że najskuteczniejszy i jeden z najlepszych piłkarzy tego sezonu, Paweł Romańczuk leczy uraz stopy, którego nabawił się kilka tygodni temu podczas rozgrywek halowych. Rehabilitacja póki co przebiega znakomicie i niebawem "Romek" zacznie pierwsze ćwiczenia z piłką. Do inauguracji wiosennych rozgrywek powinien być już w pełni sił.

Do zdrowia wreszcie wrócił Patryk Policha, który od 30. września leczył kontuzję. Początek sezonu zawodnik ten miał bardzo dobry i należał do wyróżniających się graczy. Imponował szybkością, strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty. Miejmy nadzieję, że na wiosnę również będzie prezentował wysoką formę.

Urazy nadal leczą natomiast Patryk Modzel i Paweł Plonkowski, a z zespołem nie trenują Adrian Giziński, Mateusz Kozoń i Andrzej Adamiak.

Kolejne info z sytuacji w klubie niebawem.

Dodał: Rafał Romańczuk