[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

17. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: Orlęta Reszel - SKS Szczytno 5:1 (3:0) (24.11.2018)

Zakończyć rundy jesiennej lepiej nie mogliśmy. Pewne, wysokie zwycięstwo 5:1 w potyczce z SKS Szczytno umocniło naszą pozycję w czołówce ligowej tabeli.

Pierwsza część zdecydowanie pod nasze dyktando. Już w 9. minucie po dośrodkowaniu Patryka Wiensława do siatki trafił Jakub Janowski i prowadziliśmy, 1:0.

Pięć minut później strzelec gola dogrywał z rzutu rożnego, piłka trafiła do Jarka Bochno, który podał ją Pawła Romańczuka, a nasz pomocnik kąśliwym lobem zaskoczył golkipera rywali. Był to 11. gol tego piłkarza w obecnych rozgrywkach (pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców) i 74. w historii ligowych występów w Orlętach.

W 43. minucie ten sam zawodnik minął na lewej stronie pola karnego zawodnika Szczytna i podał wzłuż linii 5 metrów do niepilnowanego Pawła Przybylskiego. Ten pewnym strzałem z klepki podwyższył na 3:0.

Po przerwie goście zagrali odważniej w konsekwencji czego zdobyli gola. W 54. minucie jeden z zawodników uderzył z ostrego kąta, Jarek Doborzyński sparował piłkę, ale wprost pod nogi Piotra Kwiatuszewskiego, który praktycznie uderzył "do pustaka" i było, 3:1.

Mecz się wyrównał, ale to my ostatecznie przypieczętowaliśmy zwycięstwo kolejnymi dwiema bramkami.

W 78. minucie z prawego skrzydła ładnie dośrodkował Patryk Wiensław, a wbiegający w pole karne Jarosław Bochno popisał się jeszcze piękniejszym uderzeniem głową, po którym piłka zatrzepotała w siatce. W ten oto sposób piłkarz przypomniał się trenerowi Millerowi, który w tym sezonie rzadko dawał mu szansę gry.

"Kropkę nad i" na pięć minut przed końcem postawił Patryk Wiensław, który po podaniu Błażeja Urbanowicza uderzył lewą nogą, piłka przełamała ręce bramkarza, zawirowała w powietrzu i wreszcie wylądowała pod poprzeczką.

Zwycięstwo okazałe, choć sytuacji było więcej. Mimo wszystko potwierdziliśmy swoje miejsce w szeregu, czyli w czubie tabeli. Niebawem podsumowanie rundy.

1:0 Jakub Janowski (9', asysta: Patryk Wiensław)
2:0 Paweł Romańczuk (14', asysta: Jarosław Bochno)
3:0 Paweł Przybylski (43', asysta: Paweł Romańczuk)
3:1 Piotr Kwiatuszewski (54')
4:1 Jarosław Bochno (78', asysta: Patryk Wiensław)
5:1 Patryk Wiensław (85', asysta: Błażej Urbanowicz)

Orlęta: Paweł Romańczuk (72' )

SKS: Maciej Balcerzak (16' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński (br.), Hubert Leszczenko, Mateusz Terlik, Jakub Suszyński, Jakub Janowski, Patryk Wiensław (87' Kacper Siedlakiewicz), Paweł Przybylski, Mateusz Zaleśkiewicz (87' Hubert Jałoszewski), Wiktor Sawicki (80' Błażej Urbanowicz), Jarosław Bochno, Paweł Romańczuk (83' Arkadiusz Dunaj)