[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

9. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: Pisa Barczewo - Orlęta Reszel 1:2 (0:1) (30.09.2018)

Po trzech remisach z rzędu Orlęta wreszcie odniosły zwycięstwo, i to z nie byle kim, a z samym liderem, Pisą Barczewo!

Prowadzenie objęliśmy w 33. minucie po tym, jak Jakub Janowski dośrodkowywał z rzutu wolnego (jakieś 30 metrów od bramki), piłka zrobiła kozioł w polu karnym i ku zaskoczeniu wszystkich wpadła w samo okienko.

Gospodarze odpowiedzeli dopiero po przerwie. W 55. minucie po centrze z rzutu wolnego przytomnie w polu karnym odnalazł się Paweł Kapusta, który "wepchnął" piłkę do bramki wyrównując stan meczu.

W 68. minucie Orlęta zadały jednak drugi cios, który okazał się tym za trzy punkty. Patryk Wiensław wyłożył piłkę Kubie Janowskiemu, ten uderzył w światło bramki, ale golkiper gospodarzy zdołał ją odbić. Ta trafiła wprost do Mateusza Kozonia, który wpakował ją do siatki.

Wygraliśmy, 2:1! Okazało się, że Pisa wcale nie taka groźna, jak można się było spodziewać po jej postawie w obecnym sezonie. Powalczyliśmy o korzystny rezultat i cel zrealizowaliśmy!