[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

7. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: Orlęta Reszel - Polonia Lidzbark Warmiński 1:1 (0:0) (15.09.2018)

Po meczu czołowych drużyn Klasy okręgowej spodziewałem się dużo więcej. Tymczasem zarówno Orlęta, jak i Polonia Lidzbark zaprezentowały średni piłkarski poziom dzieląc się punktami. Wynik 1:1 ani nikogo nie premiuje, ani nikogo nie krzywdzi.

Pierwsza połowa była dość senna i niewiele się działo. Przez 35 minut zespoły stworzyły sobie tylko po jednej akcji.

W 12. minucie Paweł Romańczuk zagrał na wyjście do Mateusza Kozonia, który z obrońcą "na plecach" zdecydował się lobować bramkarza, ale niestety piłka poleciała daleko od bramki.

Goście odpowiedzieli w 19. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników uderzał piłkę głową i ta poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

Gra ożywiła się dopiero na kilka minut przed przerwą.

W 38. minucie faulowany przed polem karnym był Kozoń. Z rzutu wolnego uderzał Paweł Romańczuk, ale trafił w mur. Dwie minuty później z 30. metrów uderzał Kuba Janowski, ale bramkarz był dobrze ustawiony.

W 42. minucie szybkim kontratakiem wyszła Polonia i jeden z jej piłkarzy przelobował Jarka Doborzyńskiego, ale sędzia gola nie uznał odgwizując spalonego.

Dwie minuty później z lewego skrzydła dośrodkował Andrzej Adamiak, jeden z naszych zawodników oddał celny strzał, bramkarz odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Paweł Romańczuk, który uderzył mocno z 14 metrów, ale i tym razem na wysokości zadania stanął golkiper.

Drugą część zaczęliśmy według planu, bo już w 49. minucie po zagraniu Kuby Janowskiego sytuację sam na sam z bramkarzem Polonii wykorzystał Mateusz Kozoń i prowadziliśmy 1:0.

W 63. minucie ten sam zawodnik mógł wyjść na czystą pozycję, ale chcąc minąć ostatniego obrońcę trafił piłką w jego nogi i akcja spaliła na panewce.

W 73. minucie skrzydłowy gości posłał mocną piłkę wzdłuż linii pięciu metrów, ale na nasze szczęście nikt tego nie przeciął.

Dwie minuty później Mateusz Terlik uderzał z rzutu wolnego, bramkarz wypiąstkował piłkę w boczny sektor pola karnego, tan głową dobijał jeszcze Paweł Romańczuk, ale trafił w boczną siatkę.

W 77. minucie piłkarz Polonii popędził prawą stroną boiska, dośrodkował na piąty metr, tam jeden z napastników uderzył "z pierwszej", ale piłka trafiła w słupek.

Nie minęło 60 sekund, a goście w końcu dopięli swego. Piłkę z głębi pola otrzymał Mateusz Jurczak, który czubkiem buta przerzucił ją nad wychodzącym bramkarzem Orląt i mieliśmy wyrównanie.

Pod koniec meczu oba zespoły oddały jeszcze po jednym groźnym strzale, ale wynik już się nie zmienił.