[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

6. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: Orlęta Reszel - Omulew Wielbark 1:1 (1:1) (08.09.2018)

Mecz z przedostatnią w tabeli Omulwią Wielbark niespodziewanie zakończył się remisem, 1:1. Goście mogą cieszyć się z jednego oczka, my już nie za bardzo, bo przed tym spotkaniem każdy z nas liczył na komplet punktów.

Od początku to my byliśmy częściej przy piłce, goście nie stwarzali żadnego zagrożenia.

Najgroźniejszą sytuację w 30. minucie miał Mateusz Kozoń, który po dośrodkowaniu Patryka Polichy z kilku metrów nie trafił w piłkę.

Kilka minut później goście niespodziewanie objęli prowadzenie. Po centrze z rzutu rożnego piłka została wybita przed pole karne. Jeden z zawodników wprawdzie nieczysto uderzył na bramkę, ale ta trafiła na piąty metr do Cieślika, który przytomnym strzałem umieścił ją w siatce.

Nie minęły dwie minuty, a Orlęta odpowiedziały wyrównującą bramką. Obrońca gości źle zagrał piłkę i ta trafiła do Patryka Polichy, który zbiegł z nią do środka i uderzył lewą nogą w bliższy róg.

Tuż po przerwie Paweł Romańczuk w indywidualnej akcji minął trzech piłkarzy i podał do Polichy, który uderzył mocno, piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie spadła tuż przed linią bramkową, po czym obrońca "wyczyścił" sytuację.

W 55. minucie ponownie z dobrej strony pokazał się Paweł Romańczuk, który minął obrońcę i dograł na czystą pozycję do Mateusza Kozonia. Ten jednak z kilku metrów nie trafił w bramkę.

Trzynaście minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz uderzył celnie, ale tym razem dobrą interwencją popisał się golkiper Omulwi.

Do końca meczu byliśmy drużyną dominującą, ale nie przełożyło się to na zmianę wyniku. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego z rzutu wolnego uderzał jeszcze Paweł Romańczuk, ale piłka trafiła w obrońcę. Goście wyszli szybkim kontratakiem i zapachniało golem. Najpierw jednak dobrą interwencję zaliczył Jarek Doborzyński, a po dobitce piłka przeleciała obok bramki.

0:1 Arkadiusz Cieślik (31')
1:1 Patryk Policha (36', bez asysty)