[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

5. kolejka Klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019: Pojezierze Prostki - Orlęta Reszel 0:2 (0:1) (01.09.2018)

Po porażce z Różnowem wracamy na zwycięskie tory. W meczu wyjazdowym pokonaliśmy Pojezierze Prostki, 2:0 i wskoczyliśmy na trzecie miejsce w tabeli.

Z różnych powodów z kadry wypadli Adrian Giziński (problemy z kolanem), Paweł Przybylski (naciągnięty mięsień), Jakub Suszyński, Andrzej Adamiak, Krzysztof Królik, czy Marcin Rojek.

Mimo tych braków mecz toczył się pod nasze dyktando i zwyciężyliśmy zasłużenie.

Już w ósmej minucie wynik otworzył Kamil Jankiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie Kuby Janowskiego z rzutu rożnego i z kilku metrów posłał piłkę do siatki zdobywając tym samym swojego pierwszego gola w tegorocznych rozgrywkach.

W 30. minucie mógł paść gol wyrównujący, bo po zagraniu ręką Patryka Wiensława sędzia podyktował rzut karny. Piłkarz gospodarzy chciał wykonać jedenastkę na dwa tempa, ale mu nie wyszło, co skończyło się żółtą kartką dla niego i rzutem wolnym dla Orląt.

Druga bramka dla nas padła w 65. minucie, kiedy to Mateusz Kozoń w indywidualnej akcji wykorzystał swoją szybkość, minął obrońcę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok niego.

Wygraliśmy czwarty mecz w tym sezonie, ale niebawem zmierzymy się z dużo silniejszymi rywalami niż ci, których dotychczas mieliśmy i wówczas okaże się, jak silni jesteśmy.

0:1 Kamil Jankiewicz (8', asysta: Jakub Janowski)
0:2 Mateusz Kozoń (65', bez asysty)

Pojezierze: Paweł Cichy (30' )

Orlęta: brak

Orlęta: Dawid Chęciński (br.) - Patryk Wiensław (46' Dawid Maćkowiak), Mateusz Terlik, Hubert Leszczenko, Jakub Janowski, Patryk Policha (63' Wiktor Sawicki), Mateusz Zaleśkiewicz, Paweł Romańczuk (88' Błażej Urbanowicz), Jarosław Bochno, Kamil Jankiewicz (80' Gaspar Jaśkiewicz), Mateusz Kozoń

Niewykorzystani rezerwowi: Hubert Jałoszewski