[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

Wojewódzki Puchar Polski 2018/2019 (runda wstępna): KS Wojciechy - Orlęta Reszel 0:1 (0:0) (28.07.2018)

W rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski trafiliśmy na drużynę KS Wojciechy grającą w A-Klasie.

Przed tym spotkaniem można było się spodziewać, że rywale grając na własnym boisku będą chcieli "postawić się" wyżej notowanym Orlętom i że ten mecz nie będzie dla nas najłatwiejszy.

Mimo wszystko piłkarsko wypadliśmy lepiej, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, ale gorzej już było z ich wykończeniem.

W drugiej połowie praktycznie nie schodziliśmy z połowy gospodarzy, którzy swoich szans szukali w nielicznych kontratakach.

Prowadzenie mogliśmy objąć po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główce Kamila Jankiewicza. Niestety piłka trafiła w poprzeczkę.

Minuty mijały, a wynik się nie zmieniał i zapachniało dogrywką.

W 90. minucie jednak po raz kolejny dał o sobie znać Kamil Jankiewicz, który zgrał piłkę do Mateusza Kozonia, ten odegrał mu ja na dalszy słupek i nasz napastnik "zmieścił" ją obok bramkarza zdobywając gola na wagę awansu do kolejnej rundy, w której "u siebie" podejmiemy Mamry Giżycko.

0:1 Kamil Jankiewicz (90', asysta: Mateusz Kozoń)

KS Wojciechy: Robert Nyga (41' ), Robert Piecewicz (52' ), Łukasz Zych (60' + 90' )

Orlęta: Mateusz Zaleśkiewicz (63' )

Orlęta: Jarosław Doborzyński - Patryk Modzel (56' Jarosław Bochno), Paweł Przybylski (62' Krzysztof Królik), Jakub Suszyński, Patryk Wiensław, Patryk Policha (46' Andrzej Adamiak), Mateusz Zaleśkiewicz, Paweł Romańczuk, Mateusz Kozoń, Adrian Giziński, Kamil Jankiewicz

Niewykorzystani rezerwowi: Wiktor Sawicki, Kacper Siedlakiewicz, Hubert Jałoszewski