[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2018/2019 :. ]

Sparing przed sezonem 2018/2019: Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce 1:2 (1:1) (21.07.2018)

W drugim meczu sparingowym Orlęta przegrały z Victorią Bartoszyce, 1:2, choć z przebiegu spotkania na porażkę nie zasłużyły.

Goście objęli prowadzenie około 25. minuty. Błąd popełnił Jarek Doborzyński, który nie złapał "łatwej" piłki i ta przeleciała pod nim. Dobiegł do niej Tomasz Bobrowski i z dwóch metrów wpakował do siatki.

Jeszcze przed przerwą odpowiedzieliśmy składną akcją zakończoną celnym strzałem. Paweł Romańczuk zagrał do Kuby Janowskiego, ten podał do Kamila Jankiewicza, który ładnie odegrał do wybiegającego na czystą pozycję Mateusza Zaleśkiewicza i nasz środkowy pomocnik uderzył w dalszy róg bramki trafiając od słupka.

W drugiej połowie szukaliśmy swoich okazji, ale brakowało wykończenia. Victoria za to okazała się skuteczniejsza i za sprawą Ernesta Tucholskiego zdobyła bramkę, która dała jej zwycięstwo.

Kolejny mecz kontrolny zagramy w środę, 25. lipca o 18:00 z Wilczkiem Wilkowo (na reszelskim stadionie).

0:1 Tomasz Bobrowski
1:1 Mateusz Zaleśkiewicz (asysta: Kamil Jankiewicz)
1:2 Ernest Tucholski

Orlęta: Jarosław Doborzyński (br.), Patryk Modzel, Mateusz Terlik, Krzysztof Królik, Jakub Suszyński, Patryk Policha, Mateusz Zaleśkiewicz, Paweł Romańczuk, Patryk Wiensław, Jakub Janowski, Kamil Jankiewicz oraz Paweł Przybylski, Kacper Siedlakiewicz, Wiktor Sawicki