[ .: RKS ORLĘTA RESZEL :. NEWS'Y 2017-2018 :. ]

14. kolejka IV ligi w sezonie 2017/2018: Tęcza Miłomłyn - Orlęta Reszel 1:0 (0:0) (04.11.2017)

Po zwycięstwie nad Błękitnymi Orneta wydawało się, że nastaną lepsze czasy dla Orląt. Niestety po raz kolejny w tym sezonie straciliśmy punkty, a tym razem naszym katem okazała się Tęcza Miłomłyn, która po golu w 65. minucie zgarnęła komplet oczek.

Mecz był wyrównany, ale po pierwszej połowie to my powinniśmy schodzić do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Niestety sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy przegrał Krystian Oleszko. Coś nie może przełamać się ten piłkarz sprowadzony latem z Mrągowa, bo nie licząc gola zdobytego w Kętrzynie, który zresztą został anulowany (porażka walkowerem) jego konto bramkowe po 14 meczach wynosi "0"...

W drugiej części spotkania mieliśmy jeszcze dwie świetne okazje do zdobycia gola. Najpierw po strzale Mateusza Kozonia dobrą interwencją popisał się bramkarz Tęczy, a później po uderzeniu Adama Kapusty piłkę z linii bramkowej wybił obrońca.

Miłomłyn odpowiedział strzałem, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

W 65. minucie padło rozstrzygnięcie losów spotkania. Na 16-stym metrze Sebastian Krzywicki stracił piłkę na korzyść Bartłomieja Kiljańskiego, który zwodem oszukał defensywę i uderzył nie do obrony.

Dziewiąta porażka w sezonie stała się faktem...

1:0 Bartłomiej Kiljański (65')

Tęcza: Marcin Jakubowski (40' )

Orlęta: Jakub Janowski (8' ), Marceli Kowalski (34' )

Orlęta: Konstanty Karkulowski (br.), Łukasz Woźniak (80' Cezary Korbus), Mateusz Terlik, Sebastian Krzywicki, Jakub Suszyński, Marceli Kowalski, Paweł Romańczuk, Jakub Janowski (75' Hubert Jałoszewski), Kacper Nawrocki, Adam Kapusta (70' Patryk Modzel), Krystian Oleszko (60' Mateusz Kozoń)

W rezerwie: Jacek Prusinowski (br.), Maciej Brygoła, Hubert Leszczenko

Autor: Rafał Romańczuk